Догори
Дати відгук

В Україні різко зменшується чисельність вовків: екологи б'ють тривогу

Державна статистика говорить про те, що вовки знищуються.

1 хв на прочитання26 Квітня 2024, 19:33
Чисельність диких вовків Червона книга Захист тварин Чисельність диких вовків Червона книга Захист тварин
Поділитись:

Державна служба статистики України зафіксувала у статистичному щорічному звіті, що чисельність вовків в Україні різко зменшується і це державна статистика, повідомив на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

За 20 років відбулося  скорочення популяції на 30%: у 2000 році в Україні було 2800 вовків, у 2005 – 2600, в 2017 - 2300, у 2018 - 2100 і у 2020 - тільки 2000 вовків.

Державна статистика говорить про те, що вовки знищуються.

Володимир Борейко повідомив, що у 2014 році пропонувалося Міністерству екології і Академії наук внести вовка в Червону книгу, тому що чисельність вовків стрімко зменшується, але тоді було отримано відмову.

Голова КЕКЦ додав, що 20 років Україна не виконує Бернську конвенцію, по якій вовк занесений у список під №2 і повинен охоронятися, щоправда, із застереженням, що тільки можна регулювати в маленькій чисельності, під контролем. Проте в Україні вовків внесено в 33 статтю закону про мисливське господарство, і там сказано, що мисливці у будь-який момент, якщо вони полюють на інших тварин, можуть знищити вовків - без контролю, без чисельності, скільки завгодно. Знищення вовків зараз вже підтверджено офіційно українською статистикою.

Вовки допомагають знижувати сказ у природі. У всіх європейських країнах, крім північної Македонії, яка поки що не є членом Євросоюзу, та України, вовків захищають. В інших країнах вони або занесені до Червоної книги, або занесені до списку мисливських тварин, тобто їх не знищують, як в Україні.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.