Четвер, 13 Серпня 2020
Догори
Дати відгук

В Україні презентували унікальну екологічну розробку

Це мобільна станція моніторингу повітря Sapphire-32, яку винайшов українець 15-річний Дмитро Обухов.

1 хв на прочитання31 Липня 2020, 16:29 125
Поділитись:

31 липня в Україні презентували мобільну станцію моніторингу атмосферного повітря Sapphire-32, яка аналізує чистоту повітря за 15 параметрами та аналогів котрої немає в Європі. Про це повідомляють журналісти GreenPost.

Станція не потребує стаціонарної фіксації, дозволяє цілодобово проводити незалежну оцінку якості атмосферного повітря в будь-якому місці за понад 15 параметрами. Так, з її допомогою можна виміряти вміст у повітрі дрібнодисперсного пилу, чадного та вуглекислого газів, формальдегіду, аміаку та сірководню.

Станція може працювати в умовах надзвичайних ситуацій: аварій, пожеж, несприятливих метеоумов. Потужні акумулятори дозволяють Sapphire-32 працювати в польових умовах протягом двох діб.

«Ця станція оснащена електронним діалоговим табло, яке дозволяє дізнатися рівень забруднення атмосферного повітря тут і зараз – навіть в умовах відсутності підключення до мережі Інтернет. Всі покази сенсорів виводяться на дисплей у реальному часі, усереднюються за 20 хвилин, надсилаються на сервер і записуються в пам’ ять на самому пристрої, звідки їх можна вивантажити в вигляді CVS файлу для подальшого аналізу еко-активістами та експертами”, - сказав куратор проекту громадського моніторингу якості повітря EcoCity Олексій Трелевський.


Найближчим часом екоактивісти планують передати 5 станцій Sapphire-32 у міста, які найбільше потерпають від забруднення повітря - Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Харків та Краматорськ.

 


Як інформував GreenPost раніше, інспектори Державної екологічної інспекції найближчим часом перевірять, як Дарницька ТЕЦ дотримується норм забруднення повітря. Після перевірки мешканці столиці зможуть публічно отримати ці дані .

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.