Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

«В Україні пандемія. Там всі помруть!» Як Донецьк реагує на коронавірус

В окупованому Донецьку його офіційно немає

5 хв на прочитання19 Березня 2020, 14:23 351
Залізничний вокзал Донецька. Березень 2020 року. Фото: hochu_domoy.ua Залізничний вокзал Донецька. Березень 2020 року. Фото: hochu_domoy.ua
Поділитись:

Хронологія думок і заяв щодо коронавірусу в “ДНР”: «біологічна зброя з Китаю», «ні, це Америка нас хоче вбити», «коронавірусу не пройти», «Україні не вижити».

Вчора, 18 березня, на сайті  МОЗ України повідомили про перший випадок коронавірусу на підконтрольній Україні частині Донецької області. Будь-яка інша інформація з цього приводу, зокрема й щодо захворювань на окупованій Донеччині – відсутня. Керівник місцевих терористів Пушилін заявляє:  коронавірусу у Донецьку немає і не буде.

Ми спробували з’ясувати, яка там ситуація з COVID-19 і як місцевим жителям доносять інформацію про пандемію.

Залізничний вокзал Донецька. Березень 2020 року. Фото: hochu_domoy.ua

На зв’язок з GreenPost вийшла   жителька Донецька Юліана (з очевидних безпекових  причин вона попросила не називати прізвище – ред.).

Розповідає, що так звана «влада» нарешті почала вести  роз’яснювальні роботи по місцевому телебаченню і навіть у так званому «Міністерстві охорони здоров’я» відкрили гарячу лінію щодо коронавірусу.

“До цього часу інформування про коронавірус було в конспіративних теоріях. Казали, що це біологічна зброя з Китаю, потім казали, що з Америки. Потім розказували, що коронавірус вбиває азіатів. Згодом, коли з’явились перші випадки в Європі, інформаційна ситуація змінилась. Зараз в основному по ТБ акцентують на Україні. Кажуть, що наче там пандемія і всі помруть, а ми тут у безпеці», - розповідає Юлія.

Натомість на непідконтрольних Україні територіях відсутня будь-яка інформація про наявність тест-систем. Окрім інформації з телеекранів, що тести на COVID-19 начебто поставили з Росії.

«Краще б розказали, як і де пройти тест на коронавірус і скільки є тестів та в яких лікарнях є в Донецьку”, -  резюмує вона.

У Донецьку "своя атмосфера". Так святкували 8 березня. Фото терористичних організацій

Того ж дня так званий міністр охорони “ДНР” Ольга Долгошапко заявила:

“Засоби для перевірки коронавірусу дорогі. Ми отримуємо їх як гуманітарну допомогу і будемо використовувати тільки при виявленню чітких симптомів цієї хвороби”.

Долгошапко додала, що зараз для “ДНР” страшнішим за коронавірус COVID-19 є H1N1 – так званий свинячий грип.

Про те, що на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відсутні тести на визначення COVID-19, лікарі не мають змоги встановити етіологію пневмонії написала у своєму Facebook омбудсмен Людмила Денісова.

За її інформацією, за минулий тиждень на окупованому Донбасі близько 600 осіб звернулися до лікарів із симптомами ГРВІ.

Водночас наша співрозмовниця Юліана каже, що жителів міста постійно запевняють в безпеці. З ранку до ночі на  місцевих телеканалах повторюють,  що коронавірус немає жодних шансів потрапити на Донбас.

“Офіційно коронавірусу тут типу немає, бо вчора Пушилін (ред.: Денис Пушилін - ватажок терористичної організації “ДНР”) по всіх каналах сказав, що не зафіксовано жодного випадку коронавірусу. Нам залишається тільки в це вірити”, - зазначила Юліана. 

А так святкували Масляну. Фото терористичних організацій

Раніше, 13 березня, під час виїзного позачергового засідання уряду, Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що у нього є попередня інформація про 12 випадків захворювання на коронавірус в окупованій Горлівці на Донеччині.

15 березня на сайті Прикордонної служби України з’явилася інформація про тимчасові обмеження щодо перетину лінії розмежування з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Обмеження діятимуть до 3 квітня.

Координаторка гарячої лінії “Донбас SOS” Віолетта Артемчук розповідає GreenPost, що протягом останніх днів майже вдвічі збільшилася кількість дзвінків з  окупованих територій.

“Якщо зазвичай близько 100 дзвінків на добу, то 16 березня їх було понад 300, 17 березня - 205, вчора, 18 березня - 160. Суттєво збільшилось”, - каже Віолетта.

Вона додає, що більшість питань стосувались труднощів перетину КПВВ. Про коронавірус питань не було:

“Прямо нас про коронавірус не питали. Це не зовсім специфіка нашої гарячої лінії, але це не означає, що в жителів на окупованій території цих питань немає”.

Проросійський бойовик в "ДНР". Фото: donpress.com

Увечері 18 березня в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій, віце-прем‘єр-міністр Олексій Резніков заявив: “українців з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей пропускатимуть на підконтрольну Уряду територію України під час карантину у разі критично важливих життєвих обставин”.

З’ясувати, чи готове так зване міністерство охорони здоров’я “ДНР” до лікування людей з коронавірусом і чи місцеві лікарні забезпечені спеціальними технічними засобами для надання допомоги – немає змоги. Навряд чи інформацію на так званому сайті МОЗ “ДНР” можна сприймати серйозно та наразі й вона відсутня.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.