- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- В Києві встановили десять Япомогабоксів — автоматів для утилізації пластику
В Києві встановили десять Япомогабоксів — автоматів для утилізації пластику
Ті, хто приносять пляшки до боксу, можуть самі обрати, куди піде їх допомога.
Пляшку не викидай, а на користь і допомогу її здавай! В тому числі, на корм для тварин із притулків та для допомоги самотнім людям похилого віку. Саме така ідея роботи Япомогабоксів — автоматів для утилізації пластику, яких у столиці встановлено вже десять.
Ініціатором проєкту стала громадська організація Yapomoga, передає ecopolitic.com.ua. Автомат дає змогу здати на переробку пластик, а отримані кошти Yapomoga перераховує на фонди громадських і благодійних організацій. Ті, хто приносять пляшки до боксу можуть самі обрати куди піде їхня допомога, натиснувши долоньку.
«Як завжди, на мені ви знайдете три долоньки допомоги: допомога безпритульним хвостикам: корм і стерилізація (япомогахвости), допомога дітям з особливими потребами (япомогадіти), допомога людям похилого віку (япомогадідтаба), — йдеться у повідомленні. — Приносьте свої пластикові пляшки — обов’язково чисті та скручені та закидуйте всередину мене, натискайте долоньку й отримуйте магію».
Десятий Япомогабокс встановили на проспекті Павла Тичини, 1в, у супермаркеті Сільпо, розташованому в мікрорайоні Березянки.
Решта дев’ять боксів установлені в Києві:
- на вулиці Іллєнко, 71,
- на вул. Протасів Яр, 15 (АЗС SOCAR),
- на пр-т Петра Григоренка, 43 (METRO),
- на вул. Берковецька, 6д (GALAXY PARK, Lavina Mall),
- у школах № 207 і № 25;
- у Технічному ліцеї Шевченківського району,
- у гімназії № 287 та навчально-виховному комплексі № 157.
Ініціатори проєкту опікуються безпритульними тваринами, їх партнери з організації Starenki — самотніми пенсіонерами, а активісти із громадських організацій «Відчуй» і «Ми — особливі» — дітьми.
Нагадаємо, що із січня 2022 року в Україні набирає чинності закон, який обмежуватиме використання пластикових пакетів.