Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

В Кореї винайшли гнучку сонячну батарею

Нова сонячна батарея виглядає на зразок фотоплівки та має високий КПД 20,4%.

1 хв на прочитання07 Березня 2020, 10:55 255
Поділитись:

Інноваційну сонячну батарею розробили вчені корейського університету енергетичних винаходів, повідомляє GreenPost з посиланням на pv-magazine.com.

Зроблено її з міді, індію, галлію та селену (CIGS) за допомогою спеціального низькотемпературного процесу. Батарея дуже легка, гнучка та тонка, що дозволить розширити коло її використання в відновлювальних джерелах енергії. 

Дослідники відмічають, що батарея не тільки зручна у використанні, але й має високий КПД в 20,4%. Варто додати, що світовий рекорд по ефективностї сонячних батарей складає 20,8%.

Його встановлено для такого типу ячеєк Швейцарською федеральною лабораторією матеріалознавства і технології в липні минулого року.

В основі покладено елемент на гнучкій пластиковій підкладці, на яку вже наноситься потрібне покриття при температурі до +550°С. До того ж дослідники використали фторид натрію і фторид калію, що підвищило поглинаючу здатність батареї.

Вчені будуть додатково досліджувати, як новий процес може бути використаний для виробництва тонкоплівкових сонячних елементів CIGS великої площі в промисловому обсязі.

Нагадаємо, що вчені інституту технологій в Массачусетсі з лабораторії відновлювальної енергії знайшли шлях до зменшення витрат на виробництво сонячних панелей. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.