- Головна
- Новини
- Енерго
- Зелена енергетика
- В Кореї винайшли гнучку сонячну батарею
В Кореї винайшли гнучку сонячну батарею
Нова сонячна батарея виглядає на зразок фотоплівки та має високий КПД 20,4%.
Інноваційну сонячну батарею розробили вчені корейського університету енергетичних винаходів, повідомляє GreenPost з посиланням на pv-magazine.com.
Зроблено її з міді, індію, галлію та селену (CIGS) за допомогою спеціального низькотемпературного процесу. Батарея дуже легка, гнучка та тонка, що дозволить розширити коло її використання в відновлювальних джерелах енергії.
Дослідники відмічають, що батарея не тільки зручна у використанні, але й має високий КПД в 20,4%. Варто додати, що світовий рекорд по ефективностї сонячних батарей складає 20,8%.
Його встановлено для такого типу ячеєк Швейцарською федеральною лабораторією матеріалознавства і технології в липні минулого року.
В основі покладено елемент на гнучкій пластиковій підкладці, на яку вже наноситься потрібне покриття при температурі до +550°С. До того ж дослідники використали фторид натрію і фторид калію, що підвищило поглинаючу здатність батареї.
Вчені будуть додатково досліджувати, як новий процес може бути використаний для виробництва тонкоплівкових сонячних елементів CIGS великої площі в промисловому обсязі.
Нагадаємо, що вчені інституту технологій в Массачусетсі з лабораторії відновлювальної енергії знайшли шлях до зменшення витрат на виробництво сонячних панелей.