Догори
Дати відгук

Маленькі острови можуть отримати власні сонячні мініелектростанції

2 хв на прочитання20 Лютого 2020, 12:06
Поділитись:
20.02.2020 Олександра Єршова

Перший плавучий комплекс сонячних панелей з'явиться в Об'єднаних Арабських Еміратах на курортному острові Нурай. Це стане першим кроком для створення "зелених" електростанцій на невеликих островах.

Проект плавучої сонячної станції реалізує компанія Enerwhere, а перший зразок планують ввести в експлуатацію вже найближчим часом, повідомляє arabianbusiness.com. Потужність станції складає 80 кВт. Планується, що це стане першим випробуванням СЕС на воді в дії, а майбутньому стане в пригоді багатьом курортним островам ОАЕ, включно з Мальдівськими островами.

"Встановлення та обслуговування сонячних панелей на морі коштує дорого, приблизно в три рази дорожче, ніж наземні проекти, - пояснює він. – Але для такого курортного острова, як Нурай, це все ж набагато краще, ніж купувати цінну пляжну нерухомість, за яку туристи готові платити набагато більше", - каже головний виконавчий директор Enerwhere Стефан Макштейн.

Проект плавучих сонячних станцій набагато складніший, ніж наземний. Адже тут доводиться боротись з хвилями, штормом, вітром та корозією. Перше випробування надасть корисну інформацію про переваги та недоліки розміщення панелей на воді. Серед важливих переваг водної СЕС вважають велику кількість сонячних променів, які притягує поверхня моря, а також водне охолодження, що омиває станцію з усіх боків. В ОАЕ найчастіше великі станції встановлюють в пустелі і там вони часто страждають від перегріву.

Державні енергетичні агентства ОАЕ теж проявили інтерес до плавучих станцій і збираються слідкувати за їх розвитком. У минулому році Дубайська державна енергетична компанія уклала контракт з німецькою фірмою Fichtner Group на консультацію щодо проекту будівництва плавучої сонячної електростанції, але поки проект не визначений. Крім того, розробник екологічно чистої енергії Masdar, який належить уряду Абу-Дабі, будує перший в Індонезії плавучий сонячний проект.

Нагадаємо, що Startup Heliogen розробив рішення, яке ймовірно зробить революцію в сонячній енергетиці та енергетиці загалом. Нова технологія може зменшити викиди вуглекислого газу.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Інтерв'ю ABC News з Ліндсі Гремом. Скріншот відео
«Час рухатись»: Грем заявив про згоду Трампа щодо санкцій проти РФ
3 хв на прочитанняВчора
Плавучий СПГ-термінал у Брунсбюттелі. Фото: DW
Під ковпаком газу. У 2025 році Німеччина закупила російський ЗПГ на €2 млрд
3 хв на прочитанняВчора
Україна переходить на 230В
Що зміниться в українських розетках з 1 липня і чи варто хвилюватися
1 хв на прочитанняВчора
Україна залучає європейських інвесторів до розвитку децентралізованої енергетики
Міненерго залучає італійських інвесторів до розбудови децентралізованої генерації
1 хв на прочитання29 Червня 2025
Податковий спір на 3,7 млрд грн: Верховний Суд вдруге став на бік держави у справі Південного ГЗК
2 хв на прочитання29 Червня 2025
Планета на межі — людство викинуло 40,8 гігатонн CO₂
4 хв на прочитання28 Червня 2025
ДБР завершило розслідування у справі "вишок Бойка": одному з фігурантів оголошено підозру
1 хв на прочитання27 Червня 2025
Четверта зима в умовах війни: Уряд запевняє, що запасів газу та вугілля вистачить
1 хв на прочитання27 Червня 2025