Догори
Дати відгук

Маленькі острови можуть отримати власні сонячні мініелектростанції

2 хв на прочитання20 Лютого 2020, 12:06
Поділитись:
20.02.2020 Олександра Єршова

Перший плавучий комплекс сонячних панелей з'явиться в Об'єднаних Арабських Еміратах на курортному острові Нурай. Це стане першим кроком для створення "зелених" електростанцій на невеликих островах.

Проект плавучої сонячної станції реалізує компанія Enerwhere, а перший зразок планують ввести в експлуатацію вже найближчим часом, повідомляє arabianbusiness.com. Потужність станції складає 80 кВт. Планується, що це стане першим випробуванням СЕС на воді в дії, а майбутньому стане в пригоді багатьом курортним островам ОАЕ, включно з Мальдівськими островами.

"Встановлення та обслуговування сонячних панелей на морі коштує дорого, приблизно в три рази дорожче, ніж наземні проекти, - пояснює він. – Але для такого курортного острова, як Нурай, це все ж набагато краще, ніж купувати цінну пляжну нерухомість, за яку туристи готові платити набагато більше", - каже головний виконавчий директор Enerwhere Стефан Макштейн.

Проект плавучих сонячних станцій набагато складніший, ніж наземний. Адже тут доводиться боротись з хвилями, штормом, вітром та корозією. Перше випробування надасть корисну інформацію про переваги та недоліки розміщення панелей на воді. Серед важливих переваг водної СЕС вважають велику кількість сонячних променів, які притягує поверхня моря, а також водне охолодження, що омиває станцію з усіх боків. В ОАЕ найчастіше великі станції встановлюють в пустелі і там вони часто страждають від перегріву.

Державні енергетичні агентства ОАЕ теж проявили інтерес до плавучих станцій і збираються слідкувати за їх розвитком. У минулому році Дубайська державна енергетична компанія уклала контракт з німецькою фірмою Fichtner Group на консультацію щодо проекту будівництва плавучої сонячної електростанції, але поки проект не визначений. Крім того, розробник екологічно чистої енергії Masdar, який належить уряду Абу-Дабі, будує перший в Індонезії плавучий сонячний проект.

Нагадаємо, що Startup Heliogen розробив рішення, яке ймовірно зробить революцію в сонячній енергетиці та енергетиці загалом. Нова технологія може зменшити викиди вуглекислого газу.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Укренерго анонсувало графіки обмеження потужності
«Укренерго» анонсувало графіки обмеження потужності, ось кого це стосуватиметься
1 хв на прочитання18 Квітня 2024
Енергоатом Посилення співпраці Атомна галузь
В Україні вироблятимуть компоненти малих модульних реакторів:Енергоатом та Holtec International підписали Угоду
2 хв на прочитання17 Квітня 2024
Зображення згенероване ШІ
Розпочалося будівництво двох нових енергоблоків за американською технологією: Хмельницька АЕС стане найпотужнішою в Європі
3 хв на прочитання15 Квітня 2024
Хімічний індустріальний парк Рівне Відновлювальні джерела енергії
У Рівному збудують хімічний індустріальний парк, де вироблятимуть аміак та азотні добрива
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Україна і Словаччина підписали Меморандум про поглиблення співпраці в атомній галузі
1 хв на прочитання14 Квітня 2024
Ситуація в енергосистемі на 13 квітня: діють обмеження споживання на Харківщині та Дніпропетровщині
1 хв на прочитання13 Квітня 2024
Графіки, відключення та пошкодження: ситуація в енергосистемі на 11 квітня
1 хв на прочитання11 Квітня 2024
Зруйновано Трипільську ТЕС - "Центренерго" втратило 100% генерації
1 хв на прочитання11 Квітня 2024