Догори
Дати відгук

Урожай буде в 2 рази кращим: навіщо помідори удобрюють кавовою гущею

Добриво з кавової гущі допоможе захистити його від шкідників.

3 хв на прочитання28 Лютого 2023, 11:41
Поділитись:

Зовсім скоро почнеться сезон підготовки до роботи в саду і городі, а саме - сезон розсад. Багато людей вже починають підшукувати ідеальне для себе насіння і добрива, щоб плоди були найкращими.

Адже так радує око красивий, яскравий і соковитий помідор на грядці. Але ж далеко не у кожного виходить домогтися такого ідеального плода. Часто насіння може не прорости або розсада швидко починає засихати. Однак виявляється, допомогти виростити нереальні помідори може звичайна кава, а точніше - кавова гуща.

Дивно, але досвідчені люди, які займаються розсадою і городом, звернули увагу на те, що кавова гуща є ідеальним добривом, адже вона стимулює зростання і покращує живлення рослин. Зауважте, це взагалі не хімія, так що можна не переживати про можливі нітрати в ваших плодах.

Як приготувати добриво з кави

Садівники по-різному використовують кавову гущу для добрива. Хтось використовує рідку підкормку, а комусь більше подобається суха. У будь-якому випадку і той, і інший варіант дає відмінний результат.

Щоб приготувати рідку підкормку, потрібно зібрати в окрему ємність осад від випитої кави. Це використовується для поливу городу. Однак не потрібно цей метод застосовувати на кімнатних рослинах, тому що ви ризикуєте спровокувати появи цвілі в ваших квіткових горщиках.

Що стосується сухої підкормки, то цей процес забирає більше часу. Вам потрібно ретельно висушити макуху від кави. Вже суху каву необхідно змішати з землею. Це добриво найкраще зберігати в паперових пакетах або скляних банках.

Як удобрювати грунт кавовою макухою

Якщо ви хочете використовувати каву в якості добрива під час поливу помідор, то краще спочатку розвести його водою. Після того як ви поллєте рослина таким добривом, його можна почати поливати звичайною водою. Таким чином поживні речовини зможуть просочитися в ґрунт і просочити коріння.

Точно так само можна використовувати і суху вже компостну каву. Такий шматочок краще додати в воду, добре розмішати, після чого повторити все те, що і з рідкою підкормкою.

Варто відзначити, що під час посіву кавове добриво можна додавати в кожну лунку і поливати великою кількістю води. Також можна розкидати жмені сухого кавової макухи на поверхні ґрунту навколо саджанця.

Ви можете вкопати каву на глибину 4 см, головне перемішати її з верхнім шаром ґрунту. Цей варіант допоможе вам уникнути пересихання ґрунту.

Садівники відзначають, що не потрібно брати багато кави при підкормки, адже це може утворити корочку, що завадить надходженню кисню до коріння. А ще не поспішайте додавати каву в ґрунт, якщо насіння ще не проросло. Це може уповільнити момент пророщування.

У чому користь кавової гущі для рослин

Найбільшим плюсом такого добрива є те, що в ньому немає хімічних домішок. Крім того, садівники стверджують, що кавова гуща служить відмінним захисником рослини від садових шкідників: мурах, слимаків, равликів, попелиці. Для кращого ефекту можна обприскувати саджанці помідорів кавовим розчином. Також цей аромат відлякає кішок та інших тварин, які люблять справляти нужду на городі.

Відзначається, що кавова гуща містить калій, марганець, азот, кальцій, фосфор, магній. За даними садівників, компост з кавовим макухою підвищує врожайність у 2 рази.

Джерело - Главред

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Тернопіль Прикордонна служба Артефакт
З Тернополя намагалися незаконно відправити за кордон унікальний артефакт віком понад 400 млн років
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото: Телеграм-канал «Дача. Сад та город»
Робимо зону відпочинку: поради й ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитаннягодина тому
Численні кити-лоцмани, викинуті на мілководдя на західному узбережжі Австралії. Фото: AAP/imago images
Близько 160 китів-лоцманів викинулися на мілину біля австралійського узбережжя
2 хв на прочитання2 години тому
Фото: Телеграм-канал «Садівник»
Бадан як низький бордюр для садової доріжки — ідея для ландшафтного дизайну (ФОТО)
1 хв на прочитання9 годин тому
Управління небезпечними відходами: Міндовкілля закликає не зволікати із подачею документів на ліцензію
2 хв на прочитанняВчора
Синоптики попереджають про небезпечні та стихійні метеорологічні явища по Україні
1 хв на прочитанняВчора
У ВР зареєстровано проект Закону «Про ратифікацію Угоди про фінансування Дунайської регіональної програми»
1 хв на прочитанняВчора
Переробка та цифрові «паспорти продукції»: Європарламент схвалив нові правила екодизайну
2 хв на прочитанняВчора