- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- У НСЗУ карантин закінчився — онколог
Принаймні Заслужений лікар України Володимир Шамрай, директор КНП Подільський регіональний центр онкології ВОР, голова правління ГО «Асоціація онкологів Поділля», публічно звинувачує НСЗУ у нехтуванні постановою Уряду №855, яка продовжила режим надзвичайної ситуації до 1 жовтня 2021 р.
«Бо як інакше ще назвати їх рішення щодо зменшення коефіцієнту за встановлення карантинних обмежень, який становить 1,9 для надавачів медичних послуг? У даному випадку мова йде про онкоцентри й онкодиспансери. Простіше кажучи, згідно цього необґрунтованого рішення НСЗУ хоче недофінансувати/недодати/забрати лише в Подільського регіонального центру онкології із двох пакетів (хіміотерапевтичного і радіологічного) в рамках програми медичних гарантій, понад 26 млн грн. А це 16,6 % від загальної суми договору з НСЗУ», — написав Володимир Шамрай.
Лікар також додав, що НСЗУ пропонує підписати керівникам закладів новий договір (точніше, зміни до нього) з новими умовами, «які точно не на користь ні онкохворим, ні медичним працівникам, ні лікарням». Медик вбачає тут порушення договору між НСЗУ і ПРЦО про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій — адже в одному із пунктів чітко прописано, що за цими пакетами НСЗУ має право ініціювати внесення змін не раніше ніж через 3 місяці після закінчення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVSD-19, чи за 3 місяці до закінчення дії договору, зважаючи на те, що наступить раніше.
«Тож які підстави проводити перерахунок суми договору? Це однозначно є порушенням умов договору. Про які безкоштовні «хімії» ми можемо говорити? Де взяти «безкоштовні ліки», які щодня потребують пацієнти і які держава обіцяє в усіх можливих радіо- і телеефірах, з шпальт газет та Інтернетресурсах? Про які підвищені заробітні плати лікарям, медичним сестрам, санітаркам та іншим працівникам медзакладів може йтися? Біда — так, саме біда — в тому, що робиться це ще й за чотири місяці до закінчення року. Коли медзаклади діючи згідно свого прогнозованого фінансового плану почали оголошувати тендери на закупівлю наприклад ліків, обладнання», — наголошує Володимир Шамрай.
На думку медика, це призведе до того, що тільки в очолюваному ним онкоцентрі не буде придбано необхідного обладнання, на яке цьогоріч розраховували, онкологам доведеться відмовитися від здійснення запланованих закупівель лікарських засобів та виробів медичного призначення для проведення лікування онкологічних хворих, а рівень заробітної плати працівників поверне онкоцентр до ситуації 2019 року, тобто люди будуть отримувати лише мінімальну зарплату — «адже відповідно до фінансового плану, частка заробітної плати складає 64,4 % суми договору з НСЗУ».
«Такі рішення однозначно погіршать якість онкологічної допомоги та змусять нас надавати медичні послуги на платній основі, що суперечить задекларованій державою медичній реформі. З боку держави, в особі НСЗУ, — це нечесно і несправедливо!» — вважає Володимир Шамрай.
Ми вже розповідали про відкритий лист, у якому медики звинувачують НСЗУ в нечесній грі.