Догори
Дати відгук

У Німеччині шукають охочих поспати — й отримати 500 євро

Але потрібні знання німецької мови на рівні вище середнього.

3 хв на прочитання16 Березня 2025, 17:16
Торік добровольцям в ім'я науки пропонувалося пролежати в ліжку 60 днів, зараз — лише чотири. Фото: DLR/dpa/picture alliance Торік добровольцям в ім'я науки пропонувалося пролежати в ліжку 60 днів, зараз — лише чотири. Фото: DLR/dpa/picture alliance
Поділитись:

Німецький центр авіації та космонавтики розшукує охочих для участі у дослідженні LOKI, присвяченому впливу втоми на взаємодію авіаційних операторів та алгоритмів штучного інтелекту. Дослідження проходитиме в Інституті аерокосмічної медицини DLR у районі Кельна Порц із березня по червень цього року. Як йдеться в оголошенні про пошук кандидатів, кожному учаснику доведеться провести в місцевій лабораторії сну чотири дні та ночі, а в одну з ночей повністю спати. Про це розповідає Deutsche Welle.

Вплив утоми на працездатність учасників вимірюватиметься за допомогою тестів на екрані (наприклад, симуляція центру управління), а також реєстрації рухів очей і змін серцевого ритму. У нічний час сон реєструється за допомогою закріпленого на зап'ясті приладу, який вимірює рух — актометра.

Той, хто хотів би поспати в незвичайних умовах і заразом принести користь науці, має бути не молодшим 18 і не старшим 40 років. У кандидата не повинно бути проблем зі здоров'ям та зайвою вагою, а також таких шкідливих звичок і залежностей, як куріння чи вживання наркотиків. Окрім того, потрібні знання німецької мови на рівні вище середнього. Як винагороду учасникам дослідження обіцяють по 500 євро.

Цифровий другий пілот і цифровий авіадиспетчер

Майбутнє авіації й аерокосмічної промисловості, як і багатьох інших галузей, тісно пов'язане з розвитком систем штучного інтелекту. На відміну від програм-помічників, що вже використовуються, системи ШІ можуть навчатися і, таким чином, поступово адаптуватися до навколишніх умов. Інтегруючи такі алгоритми в наявні адаптивні системи управління, можна покращити функцію пристосування програм-асистентів до ситуації та потреб фахівців, які відповідають за управління повітряним рухом.

В рамках проекту «Співпраця авіаційних операторів і систем штучного інтелекту» (LOKI) Німецький центр авіації та космонавтики аналізує можливості співпраці між людиною та системами штучного інтелекту. Науковці планують створити прототипи специфічних для даної галузі систем ШІ, такі як цифровий другий пілот і цифровий авіадиспетчер, та розробити рекомендації щодо проектування інтерфейсу для взаємодії людини з системами ШІ в галузі авіаційного менеджменту. У проекті також беруть участь фахівці з інженерної психології з університету в Любеку, Німецька служба безпеки польотів (DFS) та інші організації.

Це не перший випадок, коли Німецький центр авіації та космонавтики розшукує пробантів, готових поспати в рамках дослідницького проекту. Торік, наприклад, від учасників потрібно було пролежати 60 днів у ліжку під певним кутом. Так науковці хотіли вивчити, що відбуватиметься з людським організмом у становищі, близькому до того, в якому доводиться перебувати справжнім астронавтам.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Риболовля "зловив - відпусти": чи це гуманно?
"Зловив - відпусти": гуманність чи міф? Думки експертів про риболовлю за таким принципом
2 хв на прочитання17 хвилин тому
Масштабна пожежа на Харківщині: горить ліс через вибухи боєприпасів
На Харківщині ліквідовують масштабну пожежу в Піщанському лісництві (ФОТО)
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото: Максим Нікітін
Оладки з крабових паличок — можна подавати з гарніром або як самостійну страву
1 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Мобільні клумби багаторазового використання — ваш власний рухомий сад
3 хв на прочитання9 годин тому
У Швеції закінчилася міграція лосів — за цим у прямому ефірі стежили мільйони людей (ФОТО)
1 хв на прочитання10 годин тому
Південь Одещини отримає новий магістральний водогін для забезпечення питною водою 18 тис мешканців
2 хв на прочитанняВчора
Астрологічний прогноз і гороскоп на 5 травня 2025 року
8 хв на прочитанняВчора
Бензин з біодобавками в Україні: шкода для авто і нюанси щодо зберігання
3 хв на прочитанняВчора