У Німеччині чиновників запідозрили у тому, що вони брали участь у збиранні вертольотів для Путіна
І просували російські військові проекти.
Видання Die Welt am Sonntag написало, що місцева влада землі Мекленбург-Передня Померанія (МПП) «прямо чи опосередковано просувала російські військові проекти і брала участь у збиранні вертольотів для Путіна». В уряді землі відкинули ці твердження і заявили, що «жодного разу не говорили про проекти озброєнь з Росією, не просували і не рекламували їх», пише «Дзеркало» з посиланням на Deutsche Welle.
Публікація Die Welt am Sonntag про вертолітний завод у Ростоку
Die Welt am Sonntag 10 червня опублікувала на своєму сайті матеріал, у якому стверджувала, що «компанія в Ростоку постачала до Росії деталі для гелікоптерів та безпілотників» і «навіть після анексії Криму прем'єр-міністр МПП Мануела Швезіг виступала за співпрацю на найвищому рівні» . За версією видання, йшлося про співпрацю — навіть попри залучення до угоди «збройового виробника» Кремля.
2018 року уряд федеральної землі мав намір спільно з Росією побудувати вертолітний завод у Ростоку, повідомила газета. Партнерами стали постачальник Airbus компанія luratec AG у Ростоку та російська VR-Technologies («ВР-Технології»), дочірнє підприємство холдингу «Вертольоти Росії», написала Die Welt am Sonntag. За її даними, у планах значилися розробка безпілотного літального апарату та легкого пасажирського вертольота.
«Це не проект у галузі озброєнь»
В уряді федеральної землі пояснили, що угода про співпрацю, підписана на Дні Росії в 2018 році між luratec AG і VR-Technologies з Росії, стосувалася співробітництва в галузі розробки та випуску вертолітної техніки. Передбачалося, що у Мекленбурзі — Передній Померанії може бути запущено виробництво цивільних гелікоптерів або їх компонентів, що дозволило б створити робочі місця, зазначили представники федеральної землі.
«В угоді про співробітництво прямо говориться, що „обидві компанії хочуть більш інтенсивно та тісно співпрацювати у галузі розробки цивільних вертольотів і безпілотників“. Це не проект у галузі озброєнь», — наголосив прес-секретар уряду Андреас Тімм. У результаті ініціативи, пов'язані з угодою про співробітництво, не вдалось реалізувати, додали в уряді.
«Інформація була публічною з 2018 року»
Угода між luratec AG та VR-Technologies була підписана на Дні Росії у присутності прем'єр-міністра МПП та приблизно 800 гостей, уточнили в уряді.
«Таким чином те, що Die Welt am Sonntag намагається продати як нову (інформацію — Ред.), було публічно відомо тут з жовтня 2018 року», — сказав представник уряду.
Місцева влада також звернула увагу на те, що вона охарактеризувала як «подальші помилки» в публікації. Так, мета з виробництва «цивільних безпілотних малих вертольотів» до 2020 року ставилася на засіданні робочої групи з промисловості й економіки без участі представників держканцелярії Шверіна, йдеться у заяві.
Неправдивим також є твердження газети, що у службовій записці держканцелярії Шверіна про хід обговорень проекту з головою Мінпромторгу РФ Денисом Мантуровим зазначалося, що ініціатива «дуже віталася як німецькою, так і російською сторонами», зазначили далі в уряді МПП.
Гендиректор «Ростеху» — під санкціями РФ
Холдинг «Вертольоти Росії» входить до складу держкорпорації «Ростех». Його гендиректором є Сергій Чемезов. Він внесений до списку санкцій Євросоюзу.
Раніше, 21 квітня, газети Bild та Die Welt випустили спільне розслідування, в якому стверджували, що фонд «Захист клімату та екології» (Klima- und Umweltschutz MV), створений у федеральній землі Мекленбург — Передня Померанія, проводив сертифікацію газопроводу «Північний потік-2» із помітними порушеннями.
Раніше ми писали, що німецька компанія постачала паливо для російських винищувачів Су, які бомбили Україну.