- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- У Музеї історії туалету відкривається виставка картин із пластику, знайденого на берегах річок
У Музеї історії туалету відкривається виставка картин із пластику, знайденого на берегах річок
Але не всі екоактивісти вважають це дієвим засобом привернути увагу до проблеми.
Музей історії туалету відкриває виставку «Береги свідомості» київського художника Дмитра Ульянова, який створює роботи з пластику, знайденого на берегах річок. Офіційне відкриття — 6 липня, «в день великого свята Івана Купала, що напряму пов’язане з темою води та сили природи».
Музей хоче таким чином зробити свій внесок у формування нової екологічної свідомості в країні.
Однак не всі екоактивісти вважають, що такий спосіб через мистецтво показати, як ми засмітили місто та ліс, сильно змінять свідомість пересічного українця.
«Маю враження: люди дивитися стануть, фотографувати, а далі виходити з музею та знов нести надлишок упаковок спочатку з магазину додому, а потім — на смітник.
І чарівним чином завдяки послугам перевізника потрапляє на полігон, завод «Енергія» (25 % сміття лівобережного Києва спалюється там) чи несанкціоноване звалище. Останнє гірше, бо ніким і нічим не контролюється. Сміття, що потрапляє туди, поступово гниє, а пластик розкладається. Як гадаєте, що буде далі, коли воно розпадеться на мікрочастини? Просочиться в ґрунтові води, мікропастик їстиме риба, вода може потрапити у водойми. А те, що у ставку, може бути виловлене і потрапити на тарілку.
Мікропластик , що вже в рибі, потрапляє в людину, накопичується або виходить назовні», — написала у Фейсбук екоактивістка Маруся Живіна.
Вона проілюструвала свою думку світлиною з іншого арт-проекту, який мав на меті привернути увагу громадськості до проблеми відходів. На сукні з мішковини номер законопроєкту про відходи, ухвалення якого прагнули активісти.
Раніше ми розповідали, чому за наступні 40 років використання пластику збільшиться втричі.