У Києві підбили підсумки гуманітарного розмінування у поточному році
Україна за рік суттєво наростила спроможності в очищенні земель від вибухівки.
Україна за рік суттєво наростила спроможності в розмінуванні, збільшивши в рази кількість операторів протимінної діяльності та машин для розмінування. Про це заявив Премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час другого форуму Demine Ukraine. На кінець року урядові та приватні оператори мають 151 машину для гуманітарного розмінування, а кількість саперів зросла до понад 4 тисяч осіб.
«Ми вдячні всім партнерам за надання машин для розмінування, яких стає все більше і більше. Водночас робимо акцент на локалізації і розвитку українського виробництва. В полях вже працює українська техніка і техніка іноземних компаній, що виготовлена в Україні і демонструє відмінні результати. Закликаємо партнерів, які прагнуть допомогти нам технікою, замовляти виготовлення нових машин саме на українських підприємствах. Це буде для нас подвійною допомогою: і економіці, і нашій безпеці», — наголосив голова уряду.
Ще одним важливим здобутком цього року стало відкриття ринку гуманітарного розмінування, завдяки чому до цього процесу вдалося залучити приватних операторів протимінної діяльності. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко, підбиваючи підсумки у галузі за поточний рік.
«Для допомоги аграріям ми запустили механізм компенсації за послуги з розмінування і покриваємо 100% вартості такої роботи. Вже відбувся 31 аукціон в системі Prozorro, за підсумками яких підписані угоди на майже пів мільярда гривень. Ми змогли отримати падіння початкової ціни більше, ніж на 17%, зекономивши близько 92 мільйонів гривень. Програма діятиме і наступного року — на неї закладено 1 мільярд гривень», — зазначила Юлія Свириденко.
Одним із ключових завдань для Уряду і Мінекономіки є підтримка інновацій у сфері гуманітарного розмінування. Нові технології на кшталт використання у безпілотників із сенсорами для пошуку мін можуть стати геймчейнджерами у протимінній діяльності, вважає Юлія Свириденко. Тому Міністерство економіки працюватиме над збільшенням кількості грантів для інноваторів у наступному році.
Більше новин читайте на GreenPost.