Догори
Дати відгук

У Гвінеї вперше за п'ять років — нові смерті від Еболи

Взяти під контроль поширення хвороби дала змогу вакцинація понад 40 000 осіб.

2 хв на прочитання16 Лютого 2021, 10:40
Нові випадки Еболи в Гвінеї Нові випадки Еболи в Гвінеї
Поділитись:

У Гвінеї вперше за п'ять років від лихоманки Ебола померли щонайменше четверо людей. Перший випадок Еболи зафіксували в місті Гуек у медсестри, яка померла 28 січня. 

Як заявив міністр охорони здоров'я країни Ремі Лама, передає  France24, уряд Гвінеї оголошує про епідемію захворювання, що викликається вірусом Ебола, у префектурі Нзерекоре, районі Гуек.

Уточнюється, що  серед людей, які брали участь у похоронах медсестри, у вісьмох було виявлено симптоми хвороби, троє померли і ще четверо перебувають у лікарні. Один пацієнт утік, але його було знайдено та госпіталізовано у столиці країни Конакрі.

Епідемія лихоманки Ебола у Західній Африці в 2013–2016 роках, що почалася у Гвінеї, забрала життя 11 300 осіб. Взяти під контроль поширення хвороби дала змогу вакцинація понад 40 000 осіб.

Нагадаємо, що хвороба, спричинена вірусом Ебола, — гостре інфекційне захворювання із вираженим геморагічним синдромом у тяжкій формі, що часто має летальні наслідки. Зараження відбувається парентеральним і контактно-побутовим шляхами під час близького та тривалого контакту з хворими (наприклад, догляду) через потрапляння рідин з організму хворого на ушкоджену шкіру чи слизові оболонки реципієнта. Вірус передається людям від диких тварин (мавпи, кажани, антилопи тощо) та поширюється серед людей – від людини до людини.

У вересні повідомлялося, що новий спалах Еболи в Конго вбив уже 48 людей. Раніше, у листопаді 2019, у Європі мали запустити виробництво першої вакцини проти лихоманки Ебола. 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Женеві, на різних етапах клінічних випробувань є ще сім вакцин проти Еболи. У вересні 2019 року ВООЗ оголосила, що вакцина, розроблена компанією Johnson & Johnson у Нью-Брансвік, штат Нью-Джерсі, буде використовуватися для ліквідації нинішнього спалаху в Конго.

Разом із тим, про себе нагадала бубонна чума. Після спалаху в Монголії вона почала ширитися світом. Як ми вже бачили з COVID-19, інфекція не зважає на державні кордони чи інші бюрократичні перешкоди. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.