Догори
Дати відгук

У Дніпрі ветеринари провели унікальну операцію та врятували життя рідкісній... жабі (відео)

Щоб врятувати 16-річну істоту, хірургам довелося видалити уражені раком тканини

2 хв на прочитання08 Квітня 2021, 22:31
У Дніпрі ветеринари провели унікальну операцію та врятували життя рідкісній жабі У Дніпрі ветеринари провели унікальну операцію та врятували життя рідкісній жабі
Поділитись:

Унікальну операцію провели ветеринари у Дніпрі — вони провели незвичайне втручання рідкісній жабі довгожительці. Особина відноситься до австралійських квакш. Повідомили лікарі у соцмережі.

Австралійські квакші — безхвості земноводні із деревних жаб. У природі ці створення з довжиною тіла до 13,5 см мешкають в Австралії та Океанії. Квакша на прізвисько Жабик прожила в дніпровській сім'ї 16 років, коли її наздогнало захворювання.

Ветеринари розповіли, що спочатку Жабика почала турбувати задня лапка. А коли власники звернулися до лікаря-герпетолога, з'ясувалося, що у тварини онкологія. Щоб врятувати тварину, ветеринари вирішили видалити кістки, які вразив рак.

"Після огляду, цитології та проведеної рентгенографії лікар оцінив ступінь ураження шкіри та кістки. ... Вибір був зроблений на користь радикального хірургічного втручання — ампутації частини задньої кінцівки. Навіть, враховуючи всі ризики не перенести операцію, був шанс. Це значно збільшило якість життя пацієнта і не дало раку підійматися вище метастазами", - розповіли у клініці.

Операцію проводили в особливих умовах: вологість повинна була бути підвищена, а температура — чітко відповідати необхідній. Окрім того, важливі були швидкість і достатнє знеболювання, а саму квакшу не можна було торкатися руками без рукавичок.

"Руками торкатися до пацієнта категорично не можна, без рукавичок можна залишити опіки на тілі крихітки, людська температура тіла занадто висока для ніжної шкіри земноводного, тим більше важливо постійно зволожувати шкіру пацієнта", - розповів хірург.

Операція завершилася успішно. Зазначається, що завдяки зусиллям господарів Жабик прожив уже довше, ніж ці земноводні можуть прожити у природі.

Нагадаємо, у Києві ветклініка проводить експеримент, щоб знайти вуличним собакам нових господарів (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.