Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • Ціле звалище старої оргтехніки знайшли на Київщині, поліція шукає винних (відео)

Ціле звалище старої оргтехніки знайшли на Київщині, поліція шукає винних (відео)

3:25
Поділитись:

Вивезли в ліс, викопали яму, скинули, прикопали і ... поїхали.

Технозвалище знайшли місцеві жителі абсолютно випадково. Виявили його  в селі Рожни, Броварського району Київщини.

"Тут і комп’ютери: різні монітори, клавіатури та інше, і старі банківські термінали. Все це вивезли в ліс, викопали яму, скинули, прикопали і ... поїхали. Небайдужі жителі вже звернулись до правоохоронців, написали заяви і тепер поліція має з’ясувати, хто ж таку капость зробив. Цікаво те, що порушники робили хитро. Недалеко звідси знайшли ще одну яму з технікою. Дещо меншу. Тобто хтось, щоб приховати все це, розкидав відходи в декількох місцях. Можливо, є ще точки", - ідеться в сюжеті ТСН. 

Відповідно до Закону України "Про відходи", забороняється несанкціоноване скидання відходів на території населених пунктів та в інших місцях. Тобто викидати відходи дозволяється лише у спеціально відведених для цього місцях, які не допускають негативного впливу на довкілля та здоров’я людей.

Проте максимальна відповідальність за таке – це штраф від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів. Це від 340 до 1360 гривень. 2005 року парламентарі ухвалювали постанову, якою зобов’язувались до 2006 року удосконалити екологічне законодавство, проте якось не склалось. Наразі правоохоронці шукають тих, хто таким чином позбувався техніки.

За словами спеціалістки з управління відходами Христини Литвиненко, електронне обладнання, побутова і офісна техніка класифікуються як небезпечні відходи через вміст у них ртуті, кадмію, свинцю, олова та інших хімічних елементів і сполук.  

Одна з компаній, з якою зв'язувався "Сніданок", одиничні прилади від населення приймають абсолютно безкоштовно. Платним є вивіз великої кількості техніки на переробку. І подібні компанії є по всій Україні. Тож якщо ваш ноутбук чи смартфон повністю своє віджив, не несіть його на смітник, здайте на утилізацію. 

До слова, у Міндовкілля «заворушилися» через забруднену Тису після скарги іноземного посла.