Догори
Дати відгук

Цей секрет під час приготування відомих із дитинства каш зробить її особливо смачною: не знехтуйте

Щоб каша вийшла смачною, є свої тонкощі її приготування.

2 хв на прочитання17 Грудня 2023, 23:50
Секрет приготування смачної каші Секрет приготування смачної каші
Поділитись:

Людям поважного віку лікарі рекомендують ввести у свій щоденний раціон каші. Радять їх їсти як на сніданок, так і на вечерю. Причому важливо не зловживати одним видом каші, їх слід чергувати.

Наприклад, на сніданок – гречка, на вечерю – вівсянка. Але щоб каша вийшла смачною, є свої тонкощі її приготування.

Вівсяна каша

Вівсянка відома своєю загальнозміцнюючою дією. Вона корисна при лікуванні туберкульозу, відновленні хворих після легеневих захворювань, атеросклерозі, хворобах нирок, печінки. Незамінною є вівсянка і при кишкових захворюваннях, оскільки вона має потужну протизапальну властивість.

Як варити?

Для приготування вівсяної каші потрібно брати води втричі більше. Довести воду до кипіння, засипати пластівці, накрити кришкою і варити 5 хвилин на сильному вогні і 10 хвилин – на слабкому. Крім солі, у кашу бажано додати цукор – на 1 склянку вівсянки 1 чайну ложку. Смачно буде, якщо приготувати кашу в духовці у жароміцному посуді без кришки. Перед подачею каші потрібно дати настоятися 5 хвилин і покласти в неї шматочок вершкового масла.

Рисова каша

Це найбагатша на крохмаль крупа. Вона містить мало клітковини, тому легко засвоюється і перетравлюється. Особливо корисною є рисова каша тим, хто має шлунково-кишкові або серцево-судинні захворювання.

Як варити?

Води взяти трохи менше, ніж для гречаної каші. Рис всипати в окріп і варити, щільно закривши каструлю кришкою. Професіонали радять варити кашу спочатку три хвилини на сильному вогні, чотири – на середньому, п’ять – на слабкому і ще десять хвилин просто дати їй настоятися.

Манна каша

Манка – рекордсмен за вмістом вітамінів та білка, але в ній мало клітковини і набагато менше солей та мінеральних речовин, ніж в інших кашах. І все одно вона дуже корисна. Манна каша добре діє на жовчний міхур та кишковий тракт, зміцнює кістки і нарощує м’язову масу.

Як варити?

Щоб каша була без грудок, крупу потрібно сипати у кипляче молоко тонким струмком – дві десертні ложки на склянку. При цьому безперервно помішуючи дві-три хвилини. Потім вогонь потрібно вимкнути, кашу перемішати ще раз і залишити настоятися. Цукор та ванілін – за смаком.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.