Деякі довгожителі вважають, що «удача» дала їм дар довголіття, тоді як інші вказують на певні звички, пов’язані зі здоров’ям.
Життя після ста років може здатися складним рівнянням, оскільки крихітний відсоток людей сягає цього числа. Експерти кажуть, що є певні моделі поведінки, яких треба уникати, щоби жити довше. Але що кажуть ті, хто сягнув 100?
Довголіття це те, над чим ви починаєте працювати задовго до того, як досягнете старості. Ви хочете розпочати рано. У 80 років не можна вирішити, що це гарна ідея, такий великий ефект. Поганий сон, величезна кількість розумового стресу, відсутність фізичних вправ, сидіння без діла, переїдання, ожиріння та куріння. Усе це прискорює старіння. Ми знаємо, що якщо ви надто багато обгоряєте на сонці, ви станете старшим, і ми знаємо, що це прискорює цей годинник, тому що ламає хромосоми.
Але що, на думку самих довгожителів, є ключем до їхнього довголіття? Деякі приписують певний ступінь удачі та мають розслаблений підхід до життя, тоді як інші звертають увагу на дієту.
Майк Фремонт, 100-річний марафонець із Цинциннаті пояснює своє довголіття рослинною дієтою. Фремонт має кілька рекордів у бігу, у тому числі найшвидший час у марафоні у віці 80 років. Але його здоров’я не завжди було ідеальним.
У нього також був діагностований рак кишечника у віці 69 років, і йому залишалося жити лише три місяці. Саме це випробування спонукало його розпочати змагатися.
За кілька років до своєї смерті в березні 2020 року сторічний Кліфф Крозьє з Біркенхеда в Чеширі сказав: «Ви просто продовжуєте йти, це лише цифра. 101, це лише число, і ти живеш одним днем. Дещо віскі іноді допомагає».
Більшість медичних працівників сходяться на думці, що помірне споживання алкоголю — в межах ліміту, що рекомендується, в 14 одиниць на тиждень — добре для вашого здоров’я.
Інша довгожителька, Амелія Тереза Харпер із Чехословаччини, вважає, що удача зіграла роль у її довголітті. «Мені завжди щастило. Мене все тішить. Я люблю розмовляти з людьми».