Догори
Дати відгук

ТОП-5 порад, як правильно падати без травм під час ожеледиці

Крім того, синоптики розповіли, як надовго ожеледь прийшла в Україну.

4 хв на прочитання11 Грудня 2020, 06:55
Поділитись:

Різке зниження температур та дрібний дощ перетворили дороги у Києві у суцільну ковзанку. У КП «Київавтодор» звітують, що посипають автошляхи та тротуари спецсумішшю. Додають, що працює понад 341 одиниця спецтехніки. Однак у столичних дворах та на підходах до зупинок громадського транспорту залишаються скованими ожеледдю дороги. 

За прогнозами синоптиків, морозна погода протримається щонайменше до обіду п’ятниці. Вранці 11 грудня очікується -1 – -2 градуси, ближче до 14.00 стовпчик термометра підніметься до 0 – +1, а ввечері знову буде похолодання до -2 градусів, у суботу також очікується -2 – -3 градусів без опадів. 

GreenPost зібрав рекомендації для тих, хто змушений буде найближчими днями ходити вулицями міста. У ожеледицю ризик підсковзнутися та впасти, а відтак, і отримати травму, дуже великий. Щоб з травмами спини, ребер, рук та ніг не потрапити до травматології, слід дотримуватися низки правил під час ходіння вулицями.

1. Перед виходом на вулицю зробіть легку зарядку. Люди, які мають малоактивний спосіб життя, травмуються врази швидше, бо їхні м’язи швидше втрачають рівновагу. Відтак, не варто вискакувати з ліжка та одразу йти у двір. Слід 3-5 разів зробити нахили вправо-вліво, кілька разів підняти руки вгору та опустити вниз, зробити 2-3 присідання, потягнутися вгору стоячи на носках. Такий простий комплекс вправ допоможе вашим м’язам повернутися до тонусу, покращить кровообіг і ваше тіло буде мати менший ризик втратити координацію на слизькій дорозі. Ви будете певно стояти на ногах і не впадете.

«Коли ваші м’язи у тонусі, ви будете рухатися вільно, впевненими кроками та рівень ризику травматизації буде в рази меншим», – розповів лікар-травматолог Тарас Заморський.

2. Якщо відчуваєте, що падаєте, розслабтеся. Коли ваше тіло напружене, ви, швидше за все, нашкодите своєму здоров’ю. Якщо вже так трапилося, що підсковзнулися, постарайтеся злегка звести руки попереду тулуба та опустіться на землю так, ніби ви падаєте у воду. Тоді ваше тіло не буде перешкоджати рухові та ви не впадете, а опуститесь на землю без болю і негативних наслідків для здоров’я.

3. Не намагайтеся підставити руки під тіло під час падіння та утриматись долонями. Переломи рук – серед найбільш розповсюджених травм в ожеледицю. Коли намагаються утримати себе під час падіння навпаки завдають собі шкоди. Якщо ви підсковзнулися, то і так впадете, однак будете з цілими руками.

4. Під час падіння не хапайтеся за інших людей та підпори на дорозі. У слизьку погоду небезпечно травмуватися не лише вам, тому краще робити це наодинці та не тягти додолу інших людей. А от підпори, стовпи, паркани, які, на перший погляд, здаються рятівними, під час ожеледі теж слизькі та є ще більш небезпечними, як слизька дорога. Під час падіння ви можете додатково вдаритись об металічні труби підпор чи тверді поверхні та отримати додаткове травмування.

5. Якщо після падіння ви відчуваєте дискомфорт або біль – зверніться до лікаря. Травматолог зробить МРТ або КТ та визначить масштаби травмування, запропонує методи вирішення проблеми. Якщо до лікаря дістатися одразу не можете, але відчуваєте біль в ногах чи руках – зробіть тугу пов’язку, візьміть в аптеці препарат, який знімає запальні процеси, намагайтеся не рухати ушкодженою частиною тіла та за першої нагоди зверніться до лікаря.

«У випадку ушкодження кінцівок під час падіння, якщо це не перелом рук та ніг, а, скажімо, така поширена травма, як пошкодження зв'язок, у період запального процесу допоможуть компреси з протизапальними ліками, як Диклофінак, Диклакгель, Вольтарен 2 рази на день, компреси з розчинів Індометоцину або Гідрокартизолу. Медичні процедури у лікаря – це фізіо- або магніто-терапія, які тривають 10-15 хвилин та виконують впродовж 5-10 днів. Однак найкраще правило – не довіряти самолікуванню та звертатися до лікаря, аби той визначив наслідки травмування та призначив лікування», – розповів Тарас Заморський.  

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що льодяний дощ перетворив дороги та тротуари України на скло (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
День боротьби з ожирінням: чому зайва вага — це більше, ніж цифра на шкалі
2 хв на прочитання49 хвилин тому
Порятунок робітників у критичній ситуації
Надзвичайна ситуація на виробництві: рятували робітників під час очищення цистерни
1 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
У Південній Кореї чоловікові винесли вирок за те, що він набрав зайву вагу, щоб уникнути служби в армії
2 хв на прочитанняВчора
 Нова програма соціальної підтримки сімей з дітьми в Україні
Уряд розширює підтримку сімей з дітьми: деталі нового соціального бюджету
4 хв на прочитанняВчора
У Нідерландах поліція виявила садового гнома, виготовленого з екстазі (MDMA)
1 хв на прочитанняВчора
На Закарпатті ліквідовано схему оформлення «липових» діагнозів про психічні розлади
1 хв на прочитанняВчора
«До справи неможливо "підшити" розбиті мрії»: експерт про те, чому жінки досі стають жертвами насильства і як це змінити
7 хв на прочитанняВчора
ЄС оцінить відповідність українських норм у сфері харчової безпеки
1 хв на прочитанняВчора
Більше з GreenPost
Фото: «Сад Город Квіти»
Магія під ногами: як створити функціональні й естетичні садові доріжки — креативні ідеї (ФОТО)
2 хв на прочитаннягодина тому
Погода на 26 листопада.
Фото Larysa Slobodska
Похолодання на 26 листопада: заморозки та мокрий сніг
1 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
Каналізація — не сміттєзвалище: несподівані речі, яких не можна зливати чи викидати в унітаз і раковину
3 хв на прочитанняВчора
Українські села у світовому туристичному топі
Два українські населені пункти потрапили до міжнародного туристичного рейтингу
1 хв на прочитанняВчора
«Ніхто не хотів, аби так сталося»: вогонь знищив тисячі халуп у найбільшому районі нетрів Маніли (ФОТО, ВІДЕО)
3 хв на прочитанняВчора
Дубровицька міськрада відшкодує збитки на майже 5 млн грн через незаконну порубку лісу
3 хв на прочитанняВчора
Проти безсилля: як морський біолог хоче врятувати Середземне море, яке луки морської трави захищали від зміни клімату
13 хв на прочитанняВчора
Молодь України на варті водних ресурсів: досвід та ініціативи
1 хв на прочитанняВчора