Догори
Дати відгук

ТОП-10 найпоширеніших отруєних грибів України та як їх не сплутати з їстівними (фото)

Поради від досвідчених грибників

3 хв на прочитання05 Листопада 2020, 06:55
Фото - gribnik.info Фото - gribnik.info
Поділитись:

Збирати гриби в лісі — це дуже цікаво і корисно, однак робити це потрібно правильно. Вирушаючи в ліс, кожен повинен знати як виглядають основні отруйні гриби в українських лісах і як відрізнити їх від їстівних грибів. Які гриби є смертельно небезпечними розповідають досвідчені грибники. Повідомляє УНІАН.

Бліда поганка 

Це найнебезпечніший гриб в українських лісах. Отруєння поганкою в більшості випадків смертельне. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що гриб може виявитися поганкою — краще не беріть його.

Основні відмінності: білі пластинки під капелюшком, запах відсутній, при надломі залишається білою. На ніжці поганки є спідничка. Внизу до кореня її ніжка потовщується.

Фото zelenyjmir.ru

Чортів гриб або сатанинський

Ніжка гриба дуже товста і розширюється до середини. Капелюшок сірий або зеленуватий, при розломі червоніє. Ніжка жовта зверху і червона знизу. Має неприємний запах гнилої цибулі.

Мухомор червоний 

Найвідоміший отруйний гриб. Має червоний капелюшок з білими крапками. Є багато інших видів мухоморів. Мухомори широко використовуються в медицині та загоєнні ран, проте вживати їх в їжу не рекомендується.

Плютка

Капелюшок конічної форми, часто з горбком в центрі. Ніжки прямі, зверху темніші. При розломі гриб червоніє. Плютка смертельно небезпечна, викликає гострий біль і сильну блювоту вже через годину після вживання. Без медичної допомоги людина часто вмирає.

Перцевий гриб або маслюк перцевий

Доведено, що отрута перцевого гриба поступово накопичується в організмі та руйнує печінку. Любить рости в ялинових лісах з червня по жовтень. Схожий на маслюк, але має гострий смак і ніколи не має спіднички на ніжці.

Гриб говорушка (грузлик)

Капелюшок білий, гладкий, трохи блискучий, часто вигнутий всередину. Говорушки мають багато видів, деякі з яких їстівні. Недосвідченим грибникам краще зовсім уникати таких грибів.

Несправжні опеньки

Несправжні опеньки дуже схожі на їстівні гриби й теж ростуть групами, а також можуть мати різне забарвлення капелюшка. У справжніх опеньків зустрічається спідничка під капелюшком, якої немає у несправжніх. Також отруйні гриби мають неприємний запах, і жовті пластинки, а опеньки пахнуть приємно і мають пластинки білого кольору. Симптоми отруєння — пронос, нудота, блювота, інтоксикація, підвищена температура.

Печериця рудіюча або несправжня печериця

Має білий капелюшок і рожеві або коричневі пластинки, а також невелику спідничку на ніжці. При натисканні на м'якуш розлом жовтіє — це його відмінна риса. Також цей гриб неприємно пахне.

Блювотна сироїжка

Дуже гіркий на смак гриб. Часто росте біля боліт. Якщо доторкнутися губами до сирого гриба, то можна відчути сильне поколювання. При отруєнні людина відчуває різкий біль в кишківнику, пронос і блювоту. У важких випадках виникає біль в м'язах і сильне нездужання.

Несправжня лисичка

Несправжня лисичка має неприємний відштовхуючий запах, на відміну від справжньої лисички. Несправжні лисички більш яскраві за кольором, часто помаранчеві. М'якуш повністю жовта. При натисканні на м'якуш колір не змінюється (а у лисичок червоніє).

 
 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Сова чи жайворонок: від чого залежить хронотип людини і як впливає на її життя
1 хв на прочитання3 години тому
Фото:
Google Sites
98 % імператорських пінгвінів можуть зникнути через танення льодовиків у найближчі десятиліття
1 хв на прочитанняВчора
Фото: Куркуль
Україна цьогоріч збере рекордний урожай пшениці
1 хв на прочитанняВчора
Фото: Українські новини
Оголошено повторний конкурс на посаду голови Нацслужби здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Радуцький сподівається, що восени завдяки прийняттю законопроєкту № 4142 буде створено службу з боротьби з біологічними загрозами
2 хв на прочитанняВчора
Ще дві «бронзи» для України: у вільній боротьбі та в артистичному плаванні
1 хв на прочитанняВчора
«Конкурс «Хто швидше натягне собі статтю ККУ»: мер Дніпра перевищує повноваження, аби тільки змусити людей вакцинуватися
1 хв на прочитанняВчора
Є перше «золото»: Жан Беленюк взяв перше місце у греко-римській боротьбі на Олімпійських Іграх
1 хв на прочитанняВчора