Догори
Дати відгук

То вгору, то вниз: кардіолог розповідає, як уникнути «гойдалок» тиску

Хоча тиск та пульс змінюються у нас практично щохвилини, і це нормально.

3 хв на прочитання29 Квітня 2022, 22:37
Поділитись:

Найчастіша скарга на прийом у кардіолога — навіть не підвищений тиск, а перепади тиску. Часто люди, самі цього не усвідомлюючи, самі заганяють себе у своєрідні гойдалки тиску — то вгору, то вниз. Лікар-кардіолог Анна Солощенко розповідає, як це відбувається.

Насамперед вона наголошує, що коливання тиску та пульсу — це абсолютно нормально. Тиск та пульс змінюються у нас практично щохвилини — залежно від того, що ми відчуваємо, що думаємо, що робимо. Тиск може, наприклад, знижуватися, якщо ми поїли або відпочиваємо, і підвищуватись при фізичному навантаженні чи стресових ситуаціях.

«Такі зміни приносять нам тільки користь, допомагають пристосуватися до миттєвих процесів у нашому тілі. Але у людей з гіпертонією такі підвищення тиску (при стресі, навантаженні) мають надмірний характер (більше, ніж потрібно організму). Саме тому гіпертонікам ми рекомендуємо постійний, щоденний прийом антигіпертензивних препаратів (правильно підібраних). Ці ліки, зокрема, обмежуватимуть надмірний приріст тиску в різних ситуаціях», — говорить Анна Солощенко.

Лікар підкреслює, що наш організм уміє пристосовуватись і до коливань атмосферного тиску: якщо він підвищується, наші судини підвищують тиск, якщо знижується — знижують.

«Якби природа не вигадала такий мудрий механізм, наші судини під час чергової зміни погоди просто розірвало б. Але й тут гіпертоніки реагують на нормальну зміну погоди надмірним підвищенням, надто сильною реакцією. До речі, гіпотоніки — навпаки, дуже різким зниженням. Правильно підібрані препарати і тут спрацюють і запобігають гіпертонічному кризу», — наголошує кардіолог.

Чому ж у гіпертоніків часто виникають гойдалки тиску — то надто високий, то надто низький? Анна Солощенко пояснює, що наші судини дуже важко реагують саме на різкі перепади тиску — «ну, і на незвичні цифри тиску, як, наприклад, буває під час підбору антигіпертензивних препаратів перші два-три тижні». Вона говорить, що якщо трохи потерпіти, то неприємні відчуття швидко минають, і судини звикають до здорового та безпечного тиску.

«Перепади зводять з розуму наші судини, призводять як до миттєвих погіршень самопочуття (головний біль, запаморочення, нудота, задишка, біль у серці), так і хронічним проблемам, які вже можуть турбувати при будь-якому тиску. Наприклад, шум у вухах, дзвін, запаморочення, головний біль. З такими скаргами пацієнти потім бігають від кардіолога до невролога, але вони майже вирішуються без правильного, тривалого контролю тиску», — розповідає кардіолог.

Також Анна Солощенко запевняє, що періодичне зниження тиску, «навіть у найзлісніших гіпертоніків», — це нормально, безпечно і не страшно. Вона уточнює, що велике значення має, з якого тиску станеться падіння. Якщо ви тримаєте тиск весь час 120-125/70-75 мм рт ст, то при зниженні атмосферного тиску ваш тиск може впасти до 90/60, але знесете це набагато краще, ніж при робочому тиску 140/80 або 150/90 . Або при регулярному, частому підвищенні до 160 або вище.

Також ми писали, як виявити тихий інсульт: розповідають неврологи.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Більше з GreenPost
Режим економії вуличного освітлення в Одесі
Вуличне освітлення в Одесі - в режимі економії
1 хв на прочитаннягодина тому
Вітрова електростанція на Полтавщині. Фото ілюстративне
Для будівництва вітрової електростанції на Полтавщині виділять 47 тис. га
1 хв на прочитання2 години тому
Самовільно рубали дерева
На Рівненщині затримали злочиців, які самовільно зрубали деревини на майже 90 тис. грн
1 хв на прочитання6 годин тому
Як діяти, коли горить ліс і торф
На Полтавщині вигоріли майже 300 га сухостою: як діяти у разі лісових, степових та торф’яних пожеж
1 хв на прочитання7 годин тому
Органічне землеробство: принципи вирощування, плюси й мінуси такого господарства
2 хв на прочитання8 годин тому
День бур'янів: чи такий страшний бурʼян, як його малюють?
4 хв на прочитання8 годин тому
Новий регламент ЄС щодо упаковки PPWR: багаторазове пакування, заборона на деякі види пластику та мінімізація плівки
2 хв на прочитання9 годин тому
Розваги на джипах, квадроциклах та багі у заповідниках можуть заборонити законом: деталі
1 хв на прочитання10 годин тому