Догори
Дати відгук

Технології майбутнього вже в дії: «цифровий двійник» може визначити найефективніше лікування раку

Віртуальні піддослідні кролики.

3 хв на прочитання4 години тому
Зображення згенеровано ШІ Зображення згенеровано ШІ
Поділитись:

Майбутнє лікування раку стало набагато яскравішим: науковці створили цифрових двійників пацієнтів і використовували їх як віртуальних піддослідних кроликів, випробовуючи різні препарати, відтворюючи клінічні випробування для порівняння ефективності лікування та прогнозування реакції пацієнта. Про це розповідає New Atlas.

«У всьому світі ми витрачаємо мільярди доларів на розробку нових методів лікування раку. Деякі з них виявляться успішними, але більшість — ні. Ми можемо використовувати цифрових двійників, аби представляти окремих пацієнтів, створювати когорти для клінічних випробувань і порівнювати методи лікування, щоб побачити, наскільки вони можуть бути успішними, перш ніж тестувати їх на реальних пацієнтах», — каже Узма Асгар, медичний онколог-консультант, співзасновник і головний науковий директор Concr, біотехнологічної компанії, що спеціалізується на персоналізованому лікуванні раку.

Цифрові двійники не є чимось новим. NASA стверджує, що ця концепція виникла ще в 1960-х роках, коли воно створило кілька симуляторів для оцінки вибуху кисневого бака і подальшого пошкодження двигуна, що сталося на борту «Аполлона-13». Однак зараз, завдяки розвитку штучного інтелекту, мобільного зв'язку нового покоління та великих даних, ця технологія набула значного розвитку й загрожує потрясти низку галузей, зокрема охорону здоров'я.

Дослідники назвали свою технологію FarrSight-Twin. Вона базується на передових алгоритмах, які зазвичай використовуються астрофізиками і застосовуються до великих обсягів молекулярних даних і даних про пацієнтів. Це дозволяє інтегрувати розрізнені набори онкологічних даних в єдину, цілісну модель реакції пацієнта.

Простіше кажучи, кожен цифровий двійник створюється на основі біологічних даних, взятих у тисяч онкохворих пацієнтів, які отримували різні види лікування. Всі дані об'єднуються для відтворення двійника раку реального пацієнта з молекулярними даними, взятими з його пухлини. Потім двійник може бути підданий лікуванню, взятому безпосередньо з опублікованих клінічних випробувань.

Дослідники виявили, що їхні віртуальні клінічні випробування на цифрових двійниках точно передбачили результат реальних клінічних випробувань II або III фази за участю пацієнтів із раком молочної залози, підшлункової залози чи яєчників, в яких порівнювалися дві різні схеми лікування. Пацієнти, які отримували лікування, яке, за прогнозами FarrSight-Twin, було найкращим для них, мали показник відповіді 75 %, порівняно з 53,5 % у пацієнтів, які отримували інше лікування. Відсоток відповіді — це відсоток пацієнтів, у яких рак зменшується чи зникає після лікування.

«Ця технологія означає, що дослідники можуть симулювати випробування на пацієнтах на набагато більш ранній стадії розробки ліків, і вони можуть повторно запускати симуляцію кілька разів, аби перевірити різні сценарії та максимізувати ймовірність успіху. Вона вже використовується для симуляції пацієнтів, які виступають як контроль для порівняння ефекту нового лікування з наявним стандартом медичної допомоги», — сказав Асгар.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Зимові запаси перевищено: європейські газосховища майже повністю заповнені
3 хв на прочитаннягодина тому
Наслідки повені у Валенсії. Фото: David Ramos/Getty Images
Все менше шансів знайти тих, хто вижив: кількість жертв повені в Іспанії перевищила 200 людей
1 хв на прочитання2 години тому
ФОТО: Запорізька АЕС
Наглядачі МАГАТЕ на одному з реакторів ЗАЕС виявили витік води
1 хв на прочитання4 години тому
ФОТО: ілюстративне
Урядові кадри: чергові призначення і звільнення
1 хв на прочитання7 годин тому
У Міндовкілля підготували євростандарти для підприємств чорної металургії
1 хв на прочитання7 годин тому
Вулиці заполонили демони: у Нью-Йорку з розмахом пройшов костюмований парад на честь Гелловіна (ФОТО)
2 хв на прочитання8 годин тому
Україна готується до COP29: які пріоритети представництва?
2 хв на прочитання9 годин тому
Рулет із лаваша та курячого фаршу — не лише швидкий варіант вечері, а й дуже ситний
1 хв на прочитання10 годин тому