- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Ситуація критична: на пів сотні пацієнтів інфекційної лікарні – один лікар і одна медсестра
Ситуація критична: на пів сотні пацієнтів інфекційної лікарні – один лікар і одна медсестра
У закладі через перевантаження немає кому доглядати за хворими.
У Харківській інфекційній лікарні патова ситуація - нестача медперсоналу. Як інформує 5-канал, у закладі через перевантаження немає кому доглядати за хворими.
"Одна медсестра на 50 пацієнтів, а лікарі не підходять до пацієнтів по кілька годин. У таких умовах працює харківська інфекційна лікарня. На коронавірус там захворіли понад два десятки медпрацівників. Тим часом чиновники у всьому обвинувачують керівника закладу, який нині теж хворий на COVID-19", - ідеться у сюжеті.
"Якщо один анестезіолог працює на 10-12 пацієнтів, він мусить ще бігати по відділеннях, дивитися – кому стало гірше. Він мусить ходити в приймальне відділення, оглядати тих, хто надходить, якщо він тяжкий, він мусить інтубувати, він мусить реанімувати, він мусить коригувати параметри вентиляції. Він мусить пам'ятати й осмислювати всі аналізи, яких купа", – пояснює Володимир Корсунов, завідувач кафедри Медичної академії післядипломної освіти.
Виконувати необхідні процедури нікому. В інфекційній лікарні захворіли зо два десятки медиків. Причина цього – перевантаження, вважає Корсунов.
"Це одна з лікарень, яка найкраще оснащена. У плані персоналу – лікарів у них 104%, середнього медперсоналу 93,6, тобто говорити про те, що там не вистачає працівників я б на сьогодні не сказав. Тому що на сьогодні вона одна з найкращих за наявністю медпрацівників", – запевняв директор Департаменту охорони здоров'я Харківської ОДА Вадим Іванніков.
Чиновники стверджують: на рахунку лікарні – понад півтора мільйона гривень. Гроші призначалися саме на закупівлю ліків. У тому, що їх не закупили, чиновники обвинувачують головного лікаря закладу.
"Менеджер, якщо він дійсно вбачає якісь прогалини, якісь проблеми, повинен негайно реагувати про це, але в спосіб та порядок. Ти повинен все зробити, аби твоя лікарня була забезпечена ліками, якщо є якась претензія до Департаменту охорони здоровєя, будь ласка? на моє ім'я", – заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер.
Волонтери, які допомагали лікарні збирати кошти на ліки, вважають: влада просто хоче перекласти відповідальність на плечі головного лікаря Павла Нартова, який теж захворів на COVID.
"Нартов, як головлікар, весь час бореться з двома вітряними млинами, з такими, яких неможливо самотужки перемогти, він бореться з вірусом, рятуючи людей. І намагається хоч якось захистити свій персонал. Так, є похибки, коли ви – одна лікарня на мільйонне місто", – зауважила волонтерка Наталія Попова.
Нині більшість інфікованих медиків перебувають у лікарні, яка продовжує приймати пацієнтів. Чиновники стверджують: нині медзаклад напівпорожній. Частину пацієнтів, що одужали, на доліковування планують перевести в іншу лікарню.
Тим часом через масове захворювання медиків поліція розпочала перевірку. Якщо вона доведе якісь порушення, справу розглядатимуть у межах кримінального провадження.
Нагадаємо, станом на 9:00 26 травня в Україні 21584 лабораторно підтверджені випадки COVID-19.