Світлана Гринчук: кліматичне фінансування – це можливість для всіх розвиватися за «зеленими» принципами
Міністр розповіла про домовленості, які з командою відомства привезла з кліматичного саміту COP29.
Кліматичне фінансування – це можливість не тільки для держави, але й для бізнесу та громадського сектору розвиватися за «зеленими» принципами. Заявила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час виступу на форумі «Україна на СОР29: досягнення, виклики, перспективи». Захід присвятили аналізу результатів участі України в цьогорічній 29-й Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP29).
Форум зібрав представників уряду, бізнесу, громадських організацій та міжнародних партнерів для обговорення досягнень, викликів та перспектив у кліматичній політиці України. Відкрили його Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та Голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.
На цьогорічному COP29 український павільйон мав особливий успіх і став майданчиком для понад 50 панельних дискусій та численних двосторонніх зустрічей, де обговорювалися інноваційні рішення у сфері захисту довкілля, енергетики та промисловості. Наша делегація презентувала свої кліматичні цілі та ініціативи, акцентуючи увагу на екологічних наслідках війни та необхідності справедливого підходу до звітності про викиди з тимчасово окупованих територій.
Міністр розповіла про домовленості, які з командою відомства привезла з кліматичного саміту. Серед важливих тем – управління водними ресурсами.
Говорили також і про важливі рішення на СОР29 у сфері кліматичних фінансів та реалізації статті 6 Паризької угоди. На СОР29 країнам нарешті вдалось завершити переговори, які тривали останні 7 років, щодо повної операціоналізації статті 6 Паризької угоди, яка стосується ринкових та неринкових механізмів співробітництва щодо скорочення викидів парникових газів. Тож тепер Україна зможе перевести у практичну площину виконання домовленостей щодо співпраці з Японією та Швейцарією в рамках статті 6 Паризької угоди.
«Важливо, що з часів СОР у Марракеші 2016 року сторони обговорюють можливості реалізації та імплементації як ринкових, так і неринкових фінансових механізмів поза глобальним фондом. Великим зрушенням СОР 29 стало створення консультаційного органу, який буде займатися зокрема питаннями децентралізації кліматичних фінансів. А це в свою чергу можливості не тільки для держави, але й для бізнесу та громадського сектору отримати доступ до фінансування для розвитку за «зеленими» принципами», – зазначила Світлана Гринчук.
Більше новин читайте на GreenPost.