1 березня світ відзначає День імунітету — свято, яке нагадує нам про важливість і вразливість нашого організму перед великою кількістю хвороб і негативних впливів зовнішнього середовища. Імунітет — це наш захисний щит, який захищає нас від хвороб, бореться зі збудниками і допомагає організму відновлюватися.
Усі ми чудово знаємо, що спорт зміцнює імунітет. Проте питання дещо комплексніше, наголошує лікар Адель Корягін.
Він розповідає, що австралійські дослідники з Брісбенського університету виявили: надмірно інтенсивні тренування можуть знижувати імунний захист. Спостерігаючи за 168 спортсменами, вони з'ясували, що під час та після важких тренувань спортсмени частіше страждають від ГРВІ.
Особливо яскраво це проявляється після змагань: майже 72 % учасників марафонських забігів стикаються із симптомами застуди у перші два тижні після змагань.
А ось помірна фізична активність — навпаки. Наприклад, щоденна 45-хвилинна прогулянка в середньому темпі знижує ризик застуди та грипу майже на 50 % у людей, які ведуть сидячий спосіб життя.
«Висновок елементарний: важливо знайти золоту середину в спорті, щоб від нього справді була користь», — підкреслює Адель Корягін.
Більше новин читайте на GreenPost.