Спеції, які корисно вживати у похилому віці
Людям у похилому віці варто додавати до страв кілька корисних спецій
Лавровий лист
Лавровий листок очищає організм від солей, які часто відкладаються в суглобах. Також пряність відмінно знижує цукор у крові, при виявленому цукровому діабеті. При регулярному вживанні лаврового листа у пацієнтів помітно зменшується поганий холестерин. Крім іншого, рослина здатна пригнічувати вплив на клітини ракових пухлин. Зокрема, колоректального раку та раку молочної залози.
Куркума
Спеція здатна знімати запалення із суглобів. У приготуванні страв краще використовувати разом з перцем, так вона буде краще засвоюватися. Індійська пряність нормалізує роботу жовчних проток, запобігає цирозу печінки та знижує тиск.
Імбир
Для людей похилого віку імбир особливо корисний. Він, у свою чергу, стимулює вироблення шлункового соку та покращує травлення. Доведено, що активні речовини, що містяться в імбирі, розщеплюють та виводять гази з організму. У ньому міститься гінгерол – з’єднання, що надає гіркого смаку. Воно відоме своїми протизапальними властивостями. Так, лікують захворювання суглобів – артрити та артрози.
Гвоздика
А ця пряність із пекучим смаком заспокоює нервову систему та знімає втому. Вона також корисна і для дихальної системи: покращує кровообіг, очищає слизові оболонки, зупиняє кашель. Але не варто її вживати при гострих формах захворювань травної та сечовидільної систем.
Кардамон
Екзотична пряність із яскравим лимонним присмаком покращує загальний обмін речовин, стимулюють шлункову секрецію та роботу нервових клітин. Організм очищається від отруйних, шкідливих речовин.