Догори
Дати відгук

Сьогодні - Всесвітній день олив: користь ягід та олії для людини

Олива є однією з найдавніших і найважливіших одомашнених культур.

4 хв на прочитання26 Листопада 2023, 10:54
 Користь оливок та оливкової олії Користь оливок та оливкової олії
Поділитись:

Міжнародна оливкова рада обрала 26 листопада для святкування оливкового дерева  - «Універсального символу миру та злагоди, який зараз поширився на п’ять континентів і сприяє сталому економічному та соціальному розвитку та збереженню природних ресурсів».

День оливи був заснований Генеральною конференцією ЮНЕСКО, щоб підкреслити культурне, економічне, екологічне та соціальне значення оливкового дерева, а також заохотити суспільство на його захист.

Олива або маслина європейська (Olea europaea) — невелике вічнозелене дерево або кущ, що належить до сімейства маслинових (Oleaceae), до якого також входять ясен, форзиція, жасмин і бузок. Він походить із Середземноморського басейну і культивується на всіх континентах, крім Антарктиди. Існує шість природних підвидів оливок і сотні сортів.

Олива є однією з найдавніших і найважливіших одомашнених культур. Її плоди є джерелом оливкової олії, яка є одним з ключових інгредієнтів середземноморської кухні. Крім того, оливкова олія використовується у виробництві косметики та фармацевтики, як основа для мила, як мастило та розчинник, а також як паливо для традиційних масляних ламп.

Приблизно 90% усіх зібраних оливок йде на виготовлення оливкової олії, а решта йде на їжу. Останні називаються столовими оливками. Незважаючи на те, що оливки вирощують на всіх континентах, як ми вже згадували вище, 10 країн світу, які вирощують оливки, розташовані в Середземноморському регіоні. Це Іспанія, Греція, Італія, Туреччина, Марокко, Сирія, Туніс, Алжир, Єгипет і Португалія.

 Оливкова олія – це справді одна з найкращих олій, які тільки можна вибрати з полки магазину. Про її користь складають легенди, а коло неї вже є ціла тонна міфів.  Оливкова олія недарма вважається одним із найкорисніших продуктів. Її активно застосовують у кулінарії, медицині та косметології. 

Користь оливкової олії:

  • Жирні кислоти Омега-3 та Омега-6 налагоджують процес синтезу мембран клітин, а також відповідають за правильний холестериновий обмін. Завдяки йому оливкова олія допомагає зміцнити стінки кров'яних судин, що є допоміжним засобом профілактики тромбозів, інсультів та інфарктів, а також – інших проблем серцево-судинної системи.
  • Жирна кислота Омега-9 надає антиканцерогенну дію, допомагає знизити тиск, нормалізує рівень холестерину в крові, корисна для профілактики цукрового діабету та ожиріння.
  • Лінолієва кислота, якою багата олія з оливок, прискорює загоєння ран, допомагає покращити зір.
  • Вітаміні A, D, K зміцнюють стінки кишечника, кісткову тканину. А витамин Е є високоактивним антиоксидантом: він розгладжує шкіру, надає волоссю блиску, замедлює процеси старіння.
  • Регулярне вживання невеликої кількості оливкової олії, заміна нею майонезу, кетчупу може зробити тобе стрункішою, молодшою ​​на вигляд, красивішою, додати відчуття легкості, підніме настрій.
  • А приймаючи по 1 ст. л оливкової олії наще, ти зможеш позбутися від гастриту і зробити потужний крок у бік профілактики виразкової хвороби. Також для цих цілей заправляй оливковою олією салати, каші, додай до інших страв.
  •  Оливкова олія також містить речовини, що допомагають підвищити імунітет та загальмувати процес кліткового старіння.
  • Для того, щоб вивести з організму весь «поганий» холестерин, заміни всі олії та жири в приготуванні страв оливковою олією, і побачиш, як швидко похуднеш та станеш краще собі почувати.

Оливки.

Лікарі радять вживати оливки для харчування жителям великих міст і населених пунктів з поганою екологією. Це пов’язано з тим, що оливки містять пектини, які виводять як токсини, і навіть солі важких металів з організму. 

За словами фахівців, в оливках є практично всі необхідні вітаміни та мікроелементи, наприклад, вітаміни А, В1, В2, В3, натрій, кальцій, магній, залізо, фосфор, мідь, цинк, селен.

Завдяки вітамінам групи В оливки покращують обмінні процеси, а також стан шкіри та волосся. Також,  цей продукт добре впливає на роботу мозку, нервової та серцево-судинної системи, нормалізують роботу печінки. А мінерали, що містяться в них, оберігають серце і судини від перевантажень, підвищують гемоглобін.

Оливки здатні знизити ризик розвитку онкології. За рахунок вітамінів С та Е, які є антиоксидантами, оливки позитивно впливають на суглобову тканину.

Якщо з’їдати 20 оливок на місяць, то це буде хороша профілактика відкладення зубного каменю, а також каміння у нирках та жовчному міхурі.

Також ми писали про тарілку здорового харчування — лайфхак, який дозволить більше не рахувати калорії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення згенеровано ШІ
Шашлик у томатному маринаді — можна готувати як на мангалі, так і в духовці чи на грилі
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: лінія електропередач / Укрінформ
Міненерго заохочує бізнес розвивати модель постачання електроенергії
1 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: ілюстративне
В Україна почала дешевшати морква: чого чекати на свята?
1 хв на прочитання3 години тому
Термінова нарада щодо критичної ситуації з опалювальним сезоном у Кривому Розі
Критична ситуація з опалювальним сезоном у Кривому Розі, – Мінрозвитку
1 хв на прочитанняВчора
Італія допомагатиме Україні відновлювати енергетику та залучати інвестиції для відновлення економіки
2 хв на прочитанняВчора
Батькам дітей із особливими потребами компенсуватимуть витрати на асистента: у Львові затверджено новий порядок
1 хв на прочитанняВчора
У ДАР з'явиться система оповіщення для бджолярів - Мінагро
1 хв на прочитанняВчора
Проєкт USAID «ГОВЕРЛА»: стратегічне партнерство для розвитку територіальних громад України
2 хв на прочитанняВчора