Сміятися чи плакати: як «мобілізація по-російськи» працює проти Кремля
У чому сутність російської «часткової мобілізації».
Насправді мобілізація в РФ не «часткова», адже полювання військкоматів за російськими чоловіками реально нічим не обмежене, пояснює Центр стратегічних комунікацій.
У Росії й у тимчасово окупованому нею Криму зараз відтворюється досвід дикої «сафарі-мобілізації», апробований із лютого 2022 року в ОРДЛО.
Від мобілізації переховуються або тікають за кордон: явище, що набуло в РФ грандіозних масштабів.
Воєнкоми деяких регіонів, намагаючись вислужитись, проводять тотальні мобілізації чоловіків у селах.
На відміну від структури кадрової армії, де непропорційно висока частка особового складу походила з депресивної провінції, тепер мобілізація охопила і мегаполіси, створюючи реальні політичні ризики для Кремля.
Мобілізація виявила критичну неготовність російської армії забезпечувати поповнення обмундируванням, медикаментами, справною зброєю — багато чого доводиться купувати самостійно або отримувати у жахливому непридатному для використання стані.
Мобілізовані в РФ почали масово хворіти, травмуватися і гинути ще до відправки на фронт: антисанітарні умови, алкоголь, дідівщина, суїциди тощо.
Для багатьох мобілізованих шлях від повістки на батьківщині до окопу в Україні зайняв буквально кілька днів. Серед них уже є чимало полонених і загиблих.
У порушення міжнародного гуманітарного права Росія поширила свою мобілізацію на незаконно анексовані території України, зокрема на окуповані у 2022 році.
Нагадаємо, в Росії мобілізували вже майже 500 тисяч людей, це можна з’ясувати з відкритих джерел.
Також ми розповідали, що Путін зробив грубу помилку, і мобілізація зірвала стоп-кран усієї політичної системи в РФ — експерт.