Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Відео
  • Слов'янська ТЕЦ зупинилася через конфлікт енергетиків з газовиками (відео)

Слов'янська ТЕЦ зупинилася через конфлікт енергетиків з газовиками (відео)

Поділитись:

Через конфлікт постачальників послуг частина Донбасу може залишитися без води

Слов’янська ТЕС, яка входить до складу ПАТ «Донбасенерго», зупинила роботу енергоблоків, станом на 13 липня (11:53) сумарне навантаження, яке несла станція становило 0 МВт. Про це свідчать диспетчерські дані НЕК «Укренерго».

За даними пресцентру «Донбасенерго», планувалося, що станція зупинить свою роботу 12 липня через дефіцит вугілля, а саме імпортного антрациту. Запасів цього виду палива станом на 10 липня вистачало лише на 2 дні роботи станції. Розповідає donbas-online.

З 1 липня 2020 р. місцева газорозподільча компанія «Донецькоблгаз» зупинила розподіл газу для Слов’янської ТЕС. За інформацією «Донбасенерго», такі дії були неправомірними, зокрема постачальник газу вимагав сплати завищеної вартості послуги з розподілу газу. 7 липня станція через відсутність газу перейшла на роботу на вугіллі та почала використовувати антрацит.

10 липня пресцентр генеруючої компанії опублікував позицію НКРЕКП, яка зазначила, що вартість послуги з розподілу газу має бути розрахована, виходячи з фактичного обсягу споживання газу у попередньому році, тому «Донецькоблгаз» має перерахувати вартість послуги.

На початку квітня 2020 р. генеральний директор «Донбасенерго» Едуард Бондаренко повідомляв, що компанії вдалося знизити залежність Слов’янської ТЕС від споживання імпортного антрациту до 45%, інші 55% - це газове вугілля, яке в тому числі видобувається шахтою «Новогродівська 1-3». 

Тим часом, тариф "Укренерго" на передачу електроенергії з серпня збільшиться на 55%, що викликає здорожчання виробництва усіх харчових продуктів та цін на них.