- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Слідчим і прокурорам дозволили проводити процесуальні дії з тваринами
Слідчим і прокурорам дозволили проводити процесуальні дії з тваринами
Якщо виникне необхідність у проведенні таких дій, орган досудового розслідування може забрати тварину у відповідальної особи.
Нещодавно Кабмін ухвалив постанову, якою затвердив нові правила тимчасового вилучення тварин у справах про адмінправопорушення та під час кримінального провадження.
Телеграм-канал «Ти ж юрист!» наводить її основні положення:
✔ Два нові порядки регулюють процедуру тимчасового вилучення тварин відповідно до ст. 265-5 КУпАП та ст. 168 КПК України.
✔ Під час вилучення тварини уповноважена особа складає протокол або робить відповідний запис у ньому.
✔ У протоколі зазначається: біологічний вид, породу, приблизний вік, стать, зовнішній вигляд та інші індивідуалізуючі ознаки вилученої тварини.
✔ За наявності технічної можливості процес тимчасового вилучення тварини фіксується уповноваженою особою на фото або відео.
✔ За тимчасове утримання тварин відповідають комунальні служби, притулки для тварин, зоопарки, центри реабілітації тварин та ін.
✔ Умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Забороняється утримання тварини в умовах, що можуть призвести до завдання їй болю, страждань, тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі.
✔ У разі виникнення необхідності у проведенні процесуальних дій із твариною орган досудового розслідування може забрати її у відповідальної особи. Після закінчення такої процесуальної дії тварину необхідно буде повернути назад.