Четвер, 01 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Скільки коштує правка до закону про екологію: подробиці скандалу з нардепом-хабарником

Скільки коштує правка до закону про екологію: подробиці скандалу з нардепом-хабарником

2 хв на прочитання15 Вересня 2020, 16:13 202
Поділитись:

Народний депутат Олександр Юрченко добровільно написав заяву на вихід з фракції "Слуга Народу" через скандал з корупційними правками до екологічних законопроектів. Про це повідомив колега Юрченка по фракції Олександр Качура у своєму Телеграмі.

Хоча, самої заяви і офіційного підтвердження від самого героя скандалу поки не було.

Національне антикорупційне бюро просить генерального прокурора Ірину Венедіктову виписати йому підозру, бо без цього депутата ніяк не можна притягти до відповідальності.

Що відбувається?

Ця гучна справа оголила механізм роботи слуг народу з правками. З усіма розцінками і ролями у грі.

Як пише журналіст Юрій Бутусов, все почалося у липні. Юрченко відправив свого помічника на зустріч з таким собі В. Демченком, який проходить у справі свідком.

Він назвався представником іноземної компанії, яка переробляє тверді побутові відходи, і для зведення  сміттєпереробного заводу його компанія зацікавлена ​​у внесенні змін до законодавств України, і в отриманні «зеленого тарифу» (тобто пільгової гарантованого оплати ) на продаж електроенергії для підприємств, зайнятих переробкою сміття. 

Далі, за інформацією Бутусова, 27 липня особиста зустріч "слуги" з бізнесменом відбулась, і за "послуги" в просуванні правок нардеп попросив 13 тисяч доларів. Вже 3 серпня правки були зареєстровані. Юрченко зробив це від себе особисто в законопроект № 2207-1 "Про управління відходами" від 4.06.2020. Далі за ці правки потрібно було голосувати. За проголосовану правку Юрченко, за інформацією журналіста Бутусова, попросив уже 200 тисяч доларів, очевидно, тепер потрібно було ділитися з колегами. Але - не судилося. Імовірно, стався витік інформації, і нардеп з бізнесменом згорнули свою угоду.

Юрченко потрапив під серйозний удар. Фігури в цій історії можуть виявитися набагато яскравішими, тому, Слугам вкрай не вигідно давати справі справжнього, а не бутафорського ходу.

Кажуть, що зараз Офіс президента чинить на пані Венедиктову скажений тиск, аби вона не підписувала підозру. І намагаються "зам'яти" все якомога швидше. Адже про добровільний вихід Юрченка із фракції заговорив Арахамія, колеги нардепи, але - не сам він.

До слова, те, що нинішні керманичі країни чхати хотіли на екологію, на жаль не новина. 

Нещодавно Мінстратегрпром запропонувало зупинити імплементацію законодавства ЄС в українське у частині захисту довкілля.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.