Шмигаль заявив, що «уряд готовий до перемовин» щодо заробітчан: реакція соцмереж
Люди обурені, що ними торгують як рабами
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль написав учора у Facebook, що «уряд готовий до перемовин з європейськими країнами, які висловлять бажання офіційно запросити українських робітників на сезонні роботи».
«Важливою передумовою є легальне працевлаштування строком від 3 місяців із дотриманням усіх соціальних гарантій та належних умов праці українців. Координацію цієї роботи буде здійснювати урядовий офіс з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Станом на зараз Уряд не отримував офіційних звернень від інших країн, окрім Фінляндії», - додав він.
Така готовність розпоряджатися долями людей обурила коментаторів його сторінки. Абсолютна більшість коментарів – щонайменше критично забарвлені по відношенню до дій Прем'єра і уряду.
Ми відібрали топ-10 найбільш популярних коментарів, які сподобалися користувачам Facebook (збережено авторську лексику, орфографію і пунктуацію):
- Перепрошую, це взагалі про що? Які "переговори"? Люди хочуть працювати за кордоном то люди їдуть за кордон. Бо вони так хочуть. Бо вільні люди у вільній країні. Рівні перед законом, як і ви з заленським. У вас вони забули спитати.
- Зазвичай я стриманий в своїх висловлюваннях. Але це вже виходить за всі мислимі і немислимі рамки. Знаєте, що відбувається за цим круглим столом? Сидять рабовласники і вирішують, на яких умовах та на який час одні позичать іншим партію рабів.
- Окуляри буває б'ються склом в очі, але здається ви там про це забули.
- А ви не охрєнєлі? Що це за новини такі? Кожна людина має право сама вирішувати де і як їй працювати. Ви в 21 столітті, а не у рабовласницький період, живете. В щоці від того, що ви ще таку хрєнь новиною подаєте, ніби щось гарне зробили...
- Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
- Погано ви закінчите Пане міністре зі своїм урядом та планом , буде план висилки до Ростова і в один кінець.
- Ця влада розглядає своїх громадян, як особисті активи, якими вони мають право розпоряджатися! Яке ви маєте право не випускати людей закордон.
- Шмигалю, а коли в Украіні поновили кріпосне право, чи 'залізну завісу', просвіти, може ми щось пропустили? З яких це пір уряд вирішує кого, коли і на яких умовах випускати з краіни? Ви там не офуіли, хлопчики й дівчатка, від систематичного і поки що безкарного виходу за межі власних повноважень і порушення Конституціі? Випробовуєте терпець? Так Янукович вже довипробовувався, хоча він до такого не додумався!
- Люди самі розберуться куди їхати і на яких умовах. В кожній країні є своє трудове законодаство і органи які контролюють його дотримання. Навіщо хтось має звертатися до українського Кабміну, якщо це справа домовленостей робітників і приватного бізнесу?
- А хто дав право вести ці перемовини від імені найманих працівників? Млять, як платити людям нормально, так ні, а як люди хочуть виїхати, так вони перемовини влаштували, про соціальні гарантії вони згадали. Млять, а ці соціальні гарантії тут у нас? Ви думаєте, що Ростов резиновий?
Нагадаємо, схожу до прем’єрської риторику, яка визначає громадян України як предмет торгу, використовує також Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба:
«…наразі нелогічним виглядає організовувати масові чартери на вивезення українців до країн, де теж продовжується пандемія з тією чи іншою мірою інтенсивності. Ми розуміємо потребу в робітниках з боку наших партнерів і будемо готові переглянути цю позицію у контексті зміни ситуації з пандемією коронавірусу», - заявив Кулеба.
Як ми писали, учора уряд заборонив виліт чартеру з українськими робітниками, які прямували на заробітки до Британії.
Люди залишились в аеропорту і після багатогодинного очікування все ж дочекались дозволу на виліт. За повідомленнями ЗМІ, їхній літак успішно приземлився у Лондоні.
Ще раніше повідомлялось, що Кабмін не відпускає заробітчан на сезонні роботи до Фінляндії.