Щоб серце не боліло: кардіолог радить, які продукти слід виключити з раціону
А також які обмежити і які, навпаки, збільшити.
Кардіолог Михайло Була, зав. поліклінічним відділенням Клініки для дорослих Центру дитячої кардіології та кардіохірургії GreenPost розповідає про правила харчування для тих, хто має серцево-судинні захворювання, а також для здорових людей, які хотіли би запобігти виникненню таких захворювань у майбутньому.
Продукти, які потрібно виключити з раціону
Слід відмовитися від цукру, солодощів та випічки.
Продукти, вживання яких потрібно зменшити
Слід зменшити вживання тваринних жирів: уникати жирних сортів м’яса (замість свинини перейти на яловичину та м’ясо птиці, а двічі на тиждень замінювати м’ясо рибою), а також обмежитися двома яйцями на тиждень.
Окрім того, варто скоротити кількість солі в харчуванні до 5 г солі на добу — це сприятиме зниженню артеріального тиску.
Також варто звести до мінімуму вживання майонезу та сметани.
Продукти, на які слід робити акцент у харчуванні
Велике значення для роботи серця мають рослинні жири та клітковина, тому добре було би щодня з'їдати принаймні 200 г овочів (свіжих чи підданих термічній обробці), 200 г фруктів або ягід та 50 г горіхів — вони є джерелом корисних поліненасичених жирних кислот.
Слід віддати перевагу молочним продуктам із жирністю менше 2 % та нежирним сирам (моцарела, бринза, адигейський сир).
Окрім того, потрібно пити достатню кількість рідини — норма плюс-мінус 2 л на добу є запорукою нормального обміну речовин. Винятком є пацієнти із вираженими симптомами серцевої недостатності: їм слід вводити жорсткі обмеження у вживанні рідини.
Також ми розповідали про найнебезпечніший спосіб приготувати чай і каву: застерігає дієтолог.