Догори
Дати відгук

Цінова політика землі змінюватиметься — міністр аграрної політики

Землі сільгосппризначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.

1 хв на прочитання02 Липня 2021, 14:30
Цінова політика землі змінюватиметься — міністр аграрної політики Цінова політика землі змінюватиметься — міністр аграрної політики
Поділитись:

Ціни на землю зростатимуть постійно, щорічно мінімум на 10 %.  Про це  під час «години запитань до Уряду» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

«Що стосується зростання вартості земельних ділянок сільськогосподарського призначення. За нашими оцінками, зростання буде приблизно 7–10 % щорічно, оскільки українська земля є недооціненою, але є ринкові фактори, що впливають на зростання ціни... Ми переконані, що ціна буде постійно зростати», — сказав Лещенко.

З 1 липня 2021 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.

Згідно з документом з 1 липня 2021 року і до 1 січня 2024 року купувати землі сільгосппризначення зможуть тільки фізичні особи — громадяни України. У перші два роки одна фізособа зможе придбати тільки 100 га землі.

З 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки якщо українці проголосують за це на референдумі

Купити можна буде тільки приватні ділянки. Землі сільгосппризначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.

Відомо, що за вчора, 1 липня,  у реєстрі зареєстровано 33 нових угоди щодо землі сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, після реєстрації права власності на землю власник отримує паперову або електронну виписку з Держреєстру прав.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost