Робота вночі знижує рівень мелатоніну — науковці
У вихідні не спостерігалося різниці в концентраціях мелатоніну у денних та нічних працівників.
Завдяки інтернету ми можемо працювати будь-де й у будь-який час доби. Однак часто це позначається на сні. Науковці підтвердили, що робота вночі знижує рівень мелатоніну. Вони мали на меті вивчити вплив нічної роботи на концентрацію мелатоніну під час і після нічної роботи та роль світла.
У робочі дні у тих учасників експерименту, що працювали після опівночі, концентрація мелатоніну в слині була на 15 % нижчою порівняно з денними працівниками. Протягом ночі вплив світла спричиняв пригнічення мелатоніну приблизно на 6 %. Натомість у вихідні не спостерігалося різниці в концентраціях мелатоніну у денних та нічних працівників.
У дослідженні брали участь 254 денних та 87 нічних працівників, за якими спостерігали протягом 322 робочих днів та 301 вихідного. Кожен день визначався як 24-годинний період, починаючи з початку нічної зміни або з ранкового пробудження з денною роботою та вихідними. Рівні освітленості реєструвалися та синхронізувалися з інформацією щоденника (початок і кінець сну та роботи).
Нагадаємо, мелатонін відповідає за якість сну, регулює діяльність ендокринної системи, підтримує імунітет, уповільнює процеси старіння. Вранці його концентрація мінімальна, а надвечір зростає. Штучне продовження активності «ламає» природні біологічні процеси, що призводить до нестачі мелатоніну.
Більше новин читайте на GreenPost.