Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Результати роботи української делегації протягом двох тижнів на Кліматичній конференції ООН СОР28 в Дубай

Результати роботи української делегації протягом двох тижнів на Кліматичній конференції ООН СОР28 в Дубай

З 30 листопада по 13 грудня 2023 року українська делегація працювала на полях 28-мої Конференції ООН зі зміни клімату, яка стала наймасштабнішою за всю історію кліматичних конференцій ООН.

2 хв на прочитання15 Грудня 2023, 19:30
Результати роботи української делегації протягом двох тижнів на Кліматичній конференції ООН СОР28 в Дубай Результати роботи української делегації протягом двох тижнів на Кліматичній конференції ООН СОР28 в Дубай
Поділитись:

У ній взяли участь понад 100 тисяч представників з усього світу. Цього року Україна вдруге в історії мала на конференції свій павільйон.

У межах робочої поїздки на СОР28 Міністр Руслан Стрілець спільно з представниками української делегації – своїми заступниками Євгенієм Федоренком, Вікторією Киреєвою та радником Керівника Офісу Президента Олександром Бевзом провів близько пʼятнадцяти двосторонніх перемовин з такими країнами як Японія, Румунія, Франція, Німеччина, Швеція, Фінляндія, Швейцарія, Чехія, Молдова та Азербайджан. Також були зустрічі з міністеркою навколишнього середовища та зміни клімату Бразилії у 2010–2016 роках Ізабеллою Тейшейрою, яка є членом Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни при Офісі Президента України, та членами Сенату США. Ключові теми – вплив бойових дій на довкілля та допомога міжнародних партнерів Україні у повоєнному відновленні.

У результаті Україна має низку угод та приєднань до декларацій про:

◼️ Збільшення потужностей ядерної енергетики втричі до 2050 року. Розвиток української атомної енергетики – це не лише про наші внутрішні потреби, але й про допомогу Європі в прискоренні зеленого переходу.

◼️ Кліматичний клуб. Приєднання до Кліматичного клубу – це наш внесок у важливий діалог щодо збереження природних ресурсів та декарбонізації. Лише разом ми можемо створити екологічно чисте і стійке майбутнє для наступних поколінь.

◼️ Дітей, молодь і кліматичні дії. Україна та Німеччина долучилися до понад 40 країн світу, які вже підписали Декларацію. Для Німеччини – це ще один крок до продовження своєї політики сталого розвитку. Для України – один з інструментів захисту майбутнього наших дітей та зеленої відбудови країни.

◼️ Стале сільське господарство, стійкі продовольчі системи та кліматичні дії. Україна разом зі 133 країнами доєдналась до документа, який ґрунтується на попередній політичній та експертній роботі у сфері сільського господарства.

◼️ Клімат та здоров’я. Україна стала однією з 123 країн, які доєдналися до Декларації. Вона є добровільним закликом до дій та прагнення країн щодо захисту та інвестицій в здоров’я населення та покликана стати чітким сигналом про амбіції та єдність у сфері охорони здоров’я під час виконання Паризької угод.

Більше новин читайте на GreenPost.

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Торік було знищено більше пралісів, ніж будь-коли за останні 22 роки. Фото: Michael Dantas/AFP/Getty Images
«Глобальна червона тривога»: знищення тропічних лісів досягло найвищого рівня з 2002 року
3 хв на прочитаннягодина тому
Зображення згенеровано ШІ
Від розбитого посуду до садового мистецтва: порцеляна в ландшафтному дизайні
3 хв на прочитання6 годин тому
Фото ілюстративне
ДБР та СБУ викрили масштабну схему незаконного видобутку бурштину на сотні мільйонів гривень
2 хв на прочитанняВчора
Фото: ЦТС
Данія будує найдовший у світі підводний тунель, що з'єднає Скандинавію з Центральною Європою
2 хв на прочитанняВчора
На заході сонця помічено рідкісне оптичне явище – світловий стовп
1 хв на прочитанняВчора
У Черкасах презентували унікальне видання про найзагадковішого птаха України – сову
2 хв на прочитанняВчора
У харківському екопарку собака стала прийомною мамою для білих тигренят
1 хв на прочитанняВчора
Україна збільшила експорт металобрухту на 95%
2 хв на прочитанняВчора