Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Клімат
  • Рекордні викиди CO₂ у 2024 році спричинені лісовими пожежами в Північній та Південній Америці — Copernicus

Рекордні викиди CO₂ у 2024 році спричинені лісовими пожежами в Північній та Південній Америці — Copernicus

Найвищі за всю історію.

1 хв на прочитання06 Грудня 2024, 23:50
Полум'я, що поширюється в регіоні Амазонії, 2021 рік. Фото: Фернандо Соуза/dpa Полум'я, що поширюється в регіоні Амазонії, 2021 рік. Фото: Фернандо Соуза/dpa
Поділитись:

Руйнівні лісові пожежі, спричинені тривалою посухою в Північній і Південній Америці, призвели до рекордно високих викидів шкідливого для клімату вуглекислого газу в кількох південноамериканських країнах цього року. За даними Служби моніторингу атмосфери Програми спостереження Землі ЄС «Коперник» (Copernicus), пожежі знищили мільйони гектарів лісів і сільськогосподарських угідь в регіоні Амазонії, Канаді та на заході США.

Крім того, посуха, посилена кліматичними змінами, прискорила пожежі в найбільшому у світі водно-болотному масиві Пантанал, який поділяють Бразилія, Болівія і Парагвай. Про це розповідає Die Zeit.

За словами Copernicus, масштабні пожежі в Південній Америці також вплинули на якість повітря в «континентальному масштабі». Величезні шлейфи диму огорнули цього року такі великі міста, як Бразиліа, Ріо-де-Жанейро і Сан-Паулу; повітря там було забруднене важким димом протягом декількох тижнів.

Масштаби деяких пожеж досягли «історичних розмірів», сказав експерт Copernicus Марк Паррінгтон. Особливо це торкнулося Болівії, Пантаналу та частини регіону Амазонії. За словами науковця, пожежі в канадських лісах знову були «екстремальними».

У Пантаналі у 2024 році спостерігалася «безпрецедентна активність лісових пожеж», що, за словами Copernicus, становить серйозну загрозу для екосистеми та її біорізноманіття. За даними програми ЄС, у Нікарагуа зафіксовано найвищі викиди вуглецю від пожеж за всю історію. У Болівії річні викиди вуглецю значно перевищили попередній негативний рекорд.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко