Догори
Дати відгук

Рада ЄС ухвалила спірний закон про відновлення екосистем

Хоча в Австрії збираються подавати позов про його анулювання до Європейського суду.

2 хв на прочитання18 Червня 2024, 07:32
Відновлення біотопу в Балтійському морі. Фото: LISI NIESNER/REUTERS Відновлення біотопу в Балтійському морі. Фото: LISI NIESNER/REUTERS
Поділитись:

Міністри довкілля держав Європейського Союзу після багатомісячних суперечок ухвалили закон про відновлення екосистем. Раді ЄС на засіданні в Люксембурзі в понеділок, 17 червня, вдалося досягти необхідної більшості — не менше ніж 15 країн і не менше 65 % населення Євросоюзу — після згоди Австрії. Попри позицію федерального канцлера цієї країни, консерватора Карла Нехаммера, міністр захисту клімату та енергетики Австрії Леоноре Гевесслер проголосувала за закон, що стало вирішальним фактором у його прийнятті, розповідає Deutsche Welle.

Нова законодавча норма зобов'язує країни Євросоюзу до 2030 року відновити щонайменше 20 % пошкоджених наземних і морських екосистем, до 2050 року — всі екосистеми, які перебувають під загрозою. Однією з цілей є відновлення торфовищ, здатних поглинати CO2. За допомогою нового закону Європейський Союз має намір звернути назад процес руйнування довкілля. Він є важливою складовою європейської стратегії боротьби зі зміною клімату.

Про положення закону переговорники з держав ЄС та депутати Європарламенту домовилися ще у листопаді 2023 року, після чого його остаточне схвалення країнами Євросоюзу вважалося формальністю. Проте ціла низка членів Ради ЄС протягом кількох місяців блокувала ухвалення документа. Проти нього виступали Італія, Фінляндія, Нідерланди, Польща, Швеція й Угорщина, а Бельгія утримувалася.

Зокрема Нідерланди висловлювали стурбованість можливим уповільненням будівництва вітропарків, а Польща вказувала на відсутність плану фінансування природоохоронних заходів. Окрім того, закон критикують консервативні політичні сили та представники аграрного сектору європейських країн.

Після ухвалення рішення в Брюсселі офіс федерального канцлера Австрії заявив, що має намір подати позов про його анулювання до Європейського суду. Рішення австрійського міністра є «несумісним із конституцією», заявили у Відні. Своєю чергою, Леоноре Гевесслер зазначила, що знала про опір у її країні. При цьому вона не бачить юридичних підстав для задоволення позову.

Тимчасом міністр довкілля Німеччини Штеффі Лемке заявила про необхідність досягти балансу між охороною природи та інтересами сільського господарства.

«ЄС здатний знаходити добрі компроміси», — зазначила вона.

За словами німецького міністра, ухвалений закон показує, що «жоден уряд і жодна партія не можуть ігнорувати проблеми охорони природи та довкілля».

У липні головування в ЄС у порядку ротації перейде до Угорщини, правонаціоналістичний уряд якої, серед іншого, виступає проти цього закону.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.