Цього року торгівля одноразовими масками стала одним із найприбутковіших бізнесів.
«Глобальні продажі одноразових масок для обличчя зростуть із 800 мільйонів доларів у 2019 р. до 166 мільярдів доларів у 2020 році», – повідомляє Конференція ООН із торгівлі та розвитку.
Однак те, що добре для бізнесу, може бути погано для екології. І питання утилізації одноразових масок цього року теж загострилося. Проте не всі екоактивісти впадають у розпач через це.
«Так, медичних масок стало більше, – сказав у коментарі GreenPost голова правління ГО "Зелена Генерація", учасник ініціативи "Київ Грін Сіті" Олександр Коваль. – Щось спалять, щось піде на звалище».
Проте екоактивіст нагадує, що водночас видобуток і використання нафти зменшилися приблизно на 20%, що дуже добре позначилося на довкіллі.
«Я вважаю, що плюсів для довкілля більше за рахунок гальмування споживання – бо впало в продажах все: і телефони, і машини, і так далі, – говорить Олександр Коваль. – Звичайно, сміття – це погано, і самі ці маски будуть розкладатися хтозна-скільки, але нафтогазова галузь є страшним забруднювачем довкілля (найбільший забруднювач у світі начебто армія США). На звалище піде менше товарів через те, що люди менше купують, а отже, менше викидають».
Раніше ми писали, що коронавірус катастрофічно збільшив світове забруднення.
Також ми розповідали про процес знезараження і утилізації масок від Мінприроди.
Окрім того, за пів року в Україні витратили 271 млн грн на медмаски.