- Головна
- Новини
- Еко
- Відходи & забруднення
- Простий спосіб врятувати планету: що він передбачає?
Простий спосіб врятувати планету: що він передбачає?
15 листопада відзначається Всесвітній день рециклінгу або вторинної переробки.
Чисто не там, де щодня прибирають, а там, де не насмічують. Як зменшити кількість відходів, що їх продукує людина, знають експерти з рециклінгу. Мова про вторинну переробку сировини, яка підлягає багаторазовому використанню.
Сьогодні, 15 листопада, у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.
Це свято, яке вперше відзначили у США в 1997 році як America Recycles Day. З того часу воно набуло міжнародного значення. Мета заходу – залучити до обговорення екологічних викликів владу, бізнес і громадськість, мотивуючи до раціонального поводження зі сміттям. Повторне використання ресурсів, утилізація та екологічна поведінка є необхідністю для виживання, адже обмеженість природних ресурсів і обсяги засмічення планети сьогодні є серйозною загрозою. Про це розповіли у Державній екологічній інспекції України.
Що ми можемо зробити з нагоди відзначення Всесвітнього дня вторинної переробки сировини? А потім і закріпити корисні звички:
- Сортуйте відходи вдома – розділяйте папір, пластик, скло та метал, щоб зменшити їхній негативний вплив на довкілля.
- Відмовтеся від одноразового пластику – замініть пакети на багаторазові екосумки, використовуйте власні термоси, замість одноразових стаканів.
- Обирайте продукцію з вторинної сировини – підтримайте економіку, що орієнтована на переробку та раціональне використання.
- Поширюйте екологічні звички – діліться інформацією з друзями та знайомими, адже спільними зусиллями ми можемо вплинути на екологічну культуру у суспільстві.
Ця екологічна дата нагадує нам про важливість сортування відходів та повторного використання ресурсів. Мета свята - заохотити населення здавати відходи у вторинну переробку і купувати продукцію, зроблену з вторинної сировини.
Чому це важливо? За останні 30 років людство витратило третину ресурсів планети і їхнє споживання зростає щороку. З кожним роком споживання ресурсів збільшується на півтора відсотка.
Тому такого важливого значення набуває економія природних ресурсів, пошуки альтернативних джерел, вторинна переробка сировини.
Цікаві факти про вторинну переробку:
- 60кг зібраної макулатури збереже життя одного дерева;
- виробництво 1 т скла зі склобою зменшить використання піску на 600 кг, вапняку - на 170 кг, кальцинованої соди – на 190 кг, польового шпату – на 170 кг;
- 1т переробленого алюмінію (алюмінієві банки з напоїв) економить 4т бокситів;
- виробництво 1 тонни пластику з перероблених матеріалів економить до 80% енергії з виробництва нового пластику;
- переробка 1 тонни пластикових пляшок зберігає до 7,4 куб. метра простору на сміттєзвалищі;
- переробка старих шин дозволяє отримувати гумову крихту для покриття дитячих майданчиків або спортивних доріжок, знижуючи необхідність видобутку нової сировини.
- Вторинна переробка (рециклінг) - це не лише турбота про екологію, але й спосіб зменшити використання природних ресурсів.
Більше новин читайте на GreenPost.