Група дослідників зі США зробила прорив у генетичних технологіях, створивши потомство мишей, яке має двох біологічних батьків без участі самиці. Це відкриття може докорінно змінити підходи до репродуктивної медицини та допомогти в лікуванні безпліддя в майбутньому.
Як це можливо?
Науковці використали стовбурові клітини від двох самців і змогли перетворити їх на яйцеклітини. Потім ці яйцеклітини запліднили сперматозоїдами іншого самця, що дозволило отримати життєздатних мишенят. Раніше такі експерименти були неможливими через складність отримання жіночих репродуктивних клітин зі стовбурових клітин чоловічого організму.
Що це означає для науки та медицини?
Хоча дослідження перебувають на початковій стадії, науковці вбачають у ньому потенціал для майбутніх репродуктивних технологій. У перспективі ця методика може допомогти парам із безпліддям або представникам ЛГБТ-спільноти мати біологічних дітей.
Проте застосування технології на людях ще потребує багатьох досліджень. Науковці зазначають, що подібні експерименти мають не лише біологічні, а й етичні аспекти, які потребують обговорення.
Більше новин читайте на GreenPost.