Догори
Дати відгук

Замість газу по трубах пустять водень

Фахівців Регіональної Газової Компанії вчать працювати з новим енергоресурсом

2 хв на прочитання16 Липня 2020, 20:46
Поділитись:

В рамках EU Hydrogen Strategy, до якої долучилася Регіональна Газова Компанія, почалася атестація фахівців газорозподільних компаній по роботі з новим енергоресурсом – воднем, передає пресслужба. Вони будуть проводити випробування водню в газових мережах на спеціально побудованих полігонах в п'яти регіонах України. Про це повідомляє kosatka.media посилаючись на пресслужбу Регіональної Газової Компанії.

«Перші 17 фахівців в Івано-Франківській, Волинській та Житомирській областях пройшли атестацію по роботі з воднем. Вони вивчали питання зберігання і транспортування водню, а також вимоги до експлуатації водню в балонах. Таке навчання по роботі з воднем найближчим часом пройдуть усі працівники газорозподільних компаній, які будуть працювати на експериментальних полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях», – повідомляє компанія. 

В кінці липня фахівці РГК спільно з вченими Національної академії наук України та Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу почнуть тестувати вплив водню на всі елементи газової інфраструктури на одному з полігонів. Для цього будуть використовуватися суміші природного газу з воднем в концентраціях від 2% до 100%. Тестові майданчики РГК в п'яти областях повністю відповідають існуючим мережам, аж до імітації умовної негерметичності, структури, віку матеріалів і симуляції різних видів витрат при різних діаметрах. 

«Регіональна газова компанія приєдналася до EU Hydrogen Strategy, яка передбачає широке використання водню і заміну ним інших видів енергії до 2050 року. Головною метою нашого проєкту є з'ясування, чи можливо по українських газорозподільним мережам транспортувати водень. А також, які суміші водню з метаном для цього підходять найбільше, – каже директор стратегічного розвитку компанії РГК Станіслав Казда. – І цю перспективу важливо враховувати при реконструкції української газотранспортної системи». 

Проєкт дозволить використовувати газотранспортну інфраструктуру для транспортування чистих видів енергії. До них відноситься «зелений» водень, який виробляють за допомогою електроенергії з відновлюваних джерел енергії. В Європі ця технологія відома як Power-to-Gas. У країнах Євросоюзу стартувало вже більше десятка проєктів Power-to-Gas: Великобританії, Франції, Данії, Німеччині та Нідерландах.  

Тим часом, у 2021 році світ побачить нову Toyota Mirai на водні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.