Субота, 19 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Посуха: воду до озера Катлабух закачають насосами з Дунаю

Екологи пропонують відновити зв'язок між Катлабухом і Кислицьким гирлом Дунаю

2 хв на прочитання25 Березня 2020, 16:12 433
Здійснення примусової підкачки води у водосховище Катлабух з р. Дунай Здійснення примусової підкачки води у водосховище Катлабух з р. Дунай
Поділитись:

Посушливе літо 2019 року, осінь без дощів та безсніжна зима призвели до того, що озеро почало пересихати, катастрофічно зросла мінералізація. Без води могли залишитися шість населених пунктів з 15-тисячним населенням та сільгоспвиробники, які беруть з озера воду на полив. Для вирішення проблеми воду закачають з Дунаю насосами. Про це повідомляє Державне агентство водних ресурсів.

«Держводагентством виділено понад вісім млн. гривень на здійснення примусової підкачки води у водосховище Катлабух з р. Дунай.  Роботи з підготовки обладнання завершено, 24 березня Головною насосною станцією Суворівської зрошувальної системи Ізмаїльського управління водного господарства розпочато поповнення водосховища», – повідомляє прес-служба відомства.

Джерела GreenPost інформують, що у минулому році місцева влада розглядала проект розчистки двох каналів, якими озеро з’єднане з Дунаєм, але коштів (близько 32 млн грн) не знайшла.

Довідка: Катлабух – озеро в Ізмаїльському районі Одеської області. Наразі відрізане від Кислицького гирла Дунаю греблею, а частина плавнів із боку Дунаю перетворені в польдери і використовуються як риборозплідні ставки. В результаті цього відбулося порушення природного водообміну, що викликало погіршення якості води. Екологи пропонують відновити зв'язок між Катлабухом і Кислицьким гирлом Дунаю. Це сприятиме відродженню заплави і самого озера.

Вирішити долю озера має місцева влада за узгодженням з Мінекоенерго.

озеро Катлабух висихає. Фото Держводагентства

Як повідомляв GreenPost, Державне агентство водних ресурсів вперше за свою історію може обмежити права водокористувачів. Причиною цьому є аномальні осінь та зима 2019-2020 років. 

Нагадаємо, за інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим періодом, у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Високі для сезону температури та мала кількість опадів мають наслідком низькі рівні води у річках.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.