Догори
Дати відгук

Держводагентство готове «прикрутити краник»

Бо в українських річках бракує води

1 хв на прочитання03 Березня 2020, 15:18
у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля
Поділитись:

Державне агентство водних ресурсів вперше за свою історію може обмежити права водокористувачів. Причиною цьому є аномальні осінь та зима 2019-2020 років. Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли на більшості річок України спостерігається така низька водність, повідомляє прес-служба відомства.

«Цього року на українських річках весняне водопілля буде відсутнє. Крім того, маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків», йдеться у повідомленні ДАВР.

"Враховуючи прогноз Укргідрометцентру та відсутність основного джерела живлення річок - вод талого снігу (снігозапасів), з 1 лютого 2020 року розпочато наповнення дніпровських водосховищ, а саме Кременчуцького водосховища – основної регулюючої ємкості Дніпровського каскаду. Станом на початок лютого 2020 року вільна ємкість Дніпровського каскаду становила 6,1 км3", -
в.о. голови Держводагентства Михайло Хорєв ексклюзивно для Green Post 

У минулому, 2019 році, водосховища почали заповнювати на місяць пізніше, оскільки водність була вищою.

«У цьому році за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у березні очікується в середньому 1173 м3/с, або 81% від норми  (норма березня –  1455 м3/с – ред.)», – додав пан Хорєв.

Нагадаємо, за інформацією Укргідрометцентру, у зв’язку із нетиповим для України осінньо-зимовим періодом, у басейнах всіх річок України склалися вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного водопілля. Високі для сезону температури та мала кількість опадів мають наслідком низькі рівні води у річках.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.