Понад 1700 вірусів виявили вчені у крижаній брилі з льодовика Гімалаїв
Дослідники знайшли у фрагменті льодовика Гулія на Тибетському плато приблизно в 50 разів більше інформації про віруси, ніж вчені колись отримували з льодовиків.
Бібліотека даних про мікросвіт. Науковці взяли на дослідження крижану брилу льодовика з Гімалаїв на Тибетському плато на висоті понад 6 кілометрів. У замороженій воді виявили добре збережені генетичні матеріали 1705 видів вірусів. Їм понад 41 тисяча років. Про це пише видання Popular Science.
Вчені знайшли у фрагменті льодовика у 50 разів більше інформації про віруси, ніж вони колись отримували з льодовиків. Віруси, знайдені у кризі цього разу, належать до групи прокаріотів. Тобто вони заражають бактерії та археї, а не людей, тварин чи рослини.
Такі дані можуть містити відповіді на питання про те, який вигляд Земля мала раніше. Збір цих геномів дасть змогу вченим уточнити безліч даних про минуле планети, які дотепер базувалися тільки на гіпотезах. Вчені "витягли" всю ДНК, яку змогли, з 9 ділянок льодового ядра. Кожна з них представляє різний часовий період, тому має безцінне значення для науки.
Більше новин читайте на GreenPost.