Під Верховною Радою протестують аграрії. Принесли похоронні вінки (фото)
Страйкарі кажуть, що через дії слідчих НАБУ втратили роботу.
3 лютого під Верховною Радої зібралися аграрії, які протестують проти дій директора НАБУ Артема Ситника. Про це повідомляють Українські новини.
Зараз на площі перед парламентом 5 тисяч аграріїв. Із собою принесли 37 похоронних вінків із траурними чорними стрічками. Поставили їх біля металевого паркану, який розділяє мітингарів і правоохоронців. На траурних стрічках кожного з вінків — назва агропідприємства, яке було змушене припинити своє існування.
Аграрії звинувачують Артема Ситника у півторарічному незаконному тиску на агрохолдинг «Укрлендфармінг». Кажуть, що через це закрилися 37 підприємств, які давали людям роботу. Без засобів до існування залишилися 13 тисяч працівників.
Мітингарі приїхали з усіх куточків України. Організатори говорять про 22 області. Стоять із плакатами «Не вбивайте село», «Не забирайте роботу», «Ми хочемо працювати в своїй країні», «Вінничина проти свавілля», «Поділля захистить свої робочі місця».
Страйкарі-аграрії передали звернення до Верховної Ради, в якому закликають депутатів до створення Тимчасової слідчої комісії для розслідування фактів свідомого знищення Ситником українського виробника.
Нагадаємо, що НАБУ протягом 1,5 років розслідує справу проти колишнього в. о. голови НБУ Олександра Писарука й акціонера агрохолдингу Олега Бахматюка. Бахматюку інкримінують рефінансування VAB банку. Раніше справа вже потрапляла на стіл до слідчих, але була закрита «за відсутністю складу злочину».
Але людей, які вийшли на протести під стіни парламенту, більше хвилює не кримінальна складова справи, а те, що під час розслідування почали закривати підприємства. Для більшості аграріїв із маленьких сіл і селищ це був єдиний шанс працевлаштуватися за фахом та отримувати заробітну плату.
Нагадаємо, що українська агросфера переживає не найкращі часи у зв'язку з карантинними обмеженнями через коронавірус. Експерти попереджають, що жорсткий карантин зробить «контрольний постріл» у молочну галузь, яка вже відчуває занепад.