«Передракове» захворювання: що має на увазі лікар і що робити з таким діагнозом
Людина при діагнозі "передракове" захварювання не розуміє - в неї онко? Чи ще немає?
Отримання новини про передракове захворювання викликає збентеження та стрес. У людини одразу можуть виникнути ряд питань, наприклад:
- Який ризик виникнення онкологічної хвороби я маю?
- Чи потрібне лікування цього стану?
- Які варіанти лікування є доцільними (якщо необхідно)?
За словами київського онколога Олександра Слюсаренка, передракові стани чи онкозахворювання «стадії 0» можна знайти майже в будь-якій частині тіла та їх раннє виявлення є важливим для попередження онкозахворювань.
Онколог пояснив, що клітини передракового ураження виглядають як онкологічні, але не мають характерних для них властивостей, які дозволяють їм поширюватися (метастазувати) на інші органи. Іншими словами, «передрак» означає, що онкозахворювання ще немає, але якщо ви не контролюєте його та не робите нічого з ним, воно може розвинутись. Іноді для розвитку цих клітин може знадобитися кілька років або навіть десятиліть. В інших випадках ці клітини можуть бути просто «маркером» підвищеного ризику розвитку онкозахворювань.
Тож що робити, якщо вам сказали, що у вас передрак? Відповідь проста: «Лікувати!».
Лікування може включати:
- просте уважне спостереження за цим станом
- початок прийому ліків, які допомагають запобігти росту онкоклітин
- проведення операції (складність і обсяг залежать від розташування передракових клітин і багатьох інших факторів)
Та в будь-якому разі план подальшого спостереження та лікування розробляється індивідуально, тому вам необхідно звернутися за консультацією до лікаря-онколога та задати йому питання щодо ваших подальших дій.
Нагадаємо, для нирок і від токсинів: простий, але корисний чай.