Догори
Дати відгук

Як зробити так, щоб бджоли не кусали: поради пасічниці

10 липня відзначають День «Не наступайте на бджіл» (вони дуже потрібні природі).

3 хв на прочитання10 Липня 2021, 10:32
Як зробити так, щоб бджоли не кусали: поради пасічниці Як зробити так, щоб бджоли не кусали: поради пасічниці
Поділитись:

На теренах України бджіл шанували з діда-прадіда. Їх називали Божими мухами та вважали райськими створіннями, які виконують Божі доручення та збирають поживу для богів. Тим паче мед і віск збирається з квітів, де, за стародавніми віруваннями, народжуються діти.

У кожному селі дідусів-пасічників дуже шанували: «Бджола — Божа мушка, а пасічник — Божий чоловік». Пасічники вірили, що бджоли випросять у Бога для них прощення за їхні гріхи.

Середня бджолина сім’я налічує декілька тисяч бджіл. Крім бджіл-трудівниць, у сім’ї є матка та приблизно сотня трутнів — самців, призначених запліднювати матку.

Бджоли здавна вражали людей не лише своєю працьовитістю (недаремно ж говорять: «роботящий, як бджілка»), а й тим, наскільки корисними є всі продукти їхньої життєдіяльності — мед, віск, прополіс, навіть підмор. Укус бджіл вважається корисним від деяких недуг, наприклад, ревматизму. Однак за останні роки кількість бджіл скоротилася до рівня, який загрожує не лише існуванню медового бізнесу, а й втраті врожаїв.

Пасічниця Ірина Белачеу в коментарі GreenPost нагадує, що людство залежить від бджіл — якщо їх не стане, доведеться запилювати квіти щіточкою, а це може призвести до голодної смерті більшості людей.

Ірина Белачеу розповідає, що передусім бджолам загрожує використання хімічних речовин зокрема пестицидів і гербіцидів, якими обробляють поля. Також бджоли отруюються від хімобробок несертифікованими речовинами. Окрім того, монокультури позбавляють бджіл кормової бази.

Насамперед відповідальність за загибель бджіл несуть агрохолдинги, але взагалі будь-хто може допомогти бджолам комфортніше співіснувати з людьми. Адже якщо в людини бджолиний укус може викликати алергічну реакцію, то для самої бджоли це смерть.

Пасічниця пояснює, що у бджіл чутливість до запахів у 10 тисяч разів більша, ніж у собаки, тому, виїжджаючи на природу, слід відмовитися від сильних парфумів — вони спричиняють агресію у бджіл. Можна користуватися дитячим, господарським або дьогтьовим милом чи пральним порошком без сильного запаху.

Якщо людина злякалася бджоли й почала махати руками, бджола думає, що на неї хочуть напасти, тоді може вкусити. Окрім того, від страху виділяється адреналін, і бджола це також сприймає як прояв агресії.

«Бджола взагалі не та комаха, яка вилітає з вулика, щоби когось укусити. Це не комар, не ґедзь — вона хоче збирати нектар, а жалить лише тоді, коли відчуває загрозу.

Ось у мене пасіка буквально у дворі стоїть онук бігає, дочка ходить, але бджоли не звертають на них уваги вони літають у своїх справах», — розповідає Ірина Белачеу.

Раніше ми розповідали, як «Укрпошта» фактично вбила 8 мільйонів бджіл.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Зображення згенеровано ШІ
Вага кредитної картки: людина з'їдає 5 г мікропластику на тиждень — дослідження
4 хв на прочитання2 години тому
Фото: «Ландшафтний дизайн»
Цікава ідея простого дренажу для дощової води — кам’яна доріжка від ринви
3 хв на прочитання7 годин тому
Жорстоке поводження з конем на Буковелі: прокуратура розпочала розслідування
На Закарпатті розпочато розслідування жорстокого поводження з конем на Буковелі
1 хв на прочитанняВчора
Зариблення на Миколаївщині: у водосховище випустили 300 тисяч мальків коропа, товстолобика та амура
На Миколаївщині випустили у водосховище 300 тисяч мальків цінних видів риб
1 хв на прочитанняВчора
Знайдено новий спосіб перетворення токсичних "вічних хімікатів" на цінний матеріал
1 хв на прочитанняВчора
Перші гранти на розвиток переробних підприємств від Мінекономіки
2 хв на прочитанняВчора
Риба-довгожитель Північної Америки живе понад 100 років і не старіє
5 хв на прочитанняВчора
Всесвітній день водних тварин: тривожні сигнали з акваторії українських морів через отруєння
2 хв на прочитанняВчора