- Головна
- Новини
- Здоров'я
- Медреформа
- Пандемія не може стати підставою впровадження тотального контролю над людьми — Рада Євангельських Протестантських Церков України
Пандемія не може стати підставою впровадження тотального контролю над людьми — Рада Євангельських Протестантських Церков України
Позиція українських церков щодо вакцинації залишилася незмінною.
Об’єднання релігійних та громадських організацій християнського спрямування «Всеукраїнський собор» оприлюднило заяву Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ), де висловлено позицію церков щодо вакцинації.
РЄПЦУ є представницьким міжконфесійним консультативно-дорадчим органом, що діє на громадських засадах.
РЄПЦУ заявила, що з розумінням ставиться до дій влади по боротьбі з вірусною інфекцією COVID-19. Але з огляду на ситуацію з пандемією в Україні і в усьому світі, цінуючи життя та фізичне і психологічне здоров’я кожної людини, РЄПЦУ приєднується до позиції Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, викладеної у Заяві від 24 лютого 2021 р.
«Ми підтримуємо добрі ініціативи та дії влади у боротьбі з COVID-19. Але водночас вакцинація не повинна проводитися під тиском, зокрема прихованим, а лише добровільно», — наголошує РЄПЦУ.
Вона закликає проводити боротьбу з COVID-19 таким чином, щоб протидіяти пандемії без порушення прав людини на вільне пересування та працю.
«Пандемія не може стати підставою впровадження тотального контролю над людьми», — ідеться в заяві.
Окрім того, РЄПЦУ закликає МОЗ та Кабмін у своїй діяльності щодо боротьби з пандемією максимально дотримуватись Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи № 2361 (2021) «Вакцини проти COVID-19: етичні, юридичні та практичні міркування», основними тезами якої стали:
- забезпечити, щоб громадяни були поінформовані про те, що вакцинація не є обов’язковою і що ніхто не зазнає політичного, соціального чи іншого тиску на вакцинацію, якщо вони цього не хочуть (п. 7.3.1);
- забезпечити, щоб ніхто не піддавався дискримінації у зв’язку з тим, що не був вакцинований, через можливі ризики для здоров’я або не бажання вакцинуватися (п. 7.3.2);
- використовувати сертифікати про вакцинацію виключно за їхнім призначенням, яке полягає в моніторингу ефективності вакцини, потенціальних побічних ефектів та небажаних явищ (п. 7.5.2).
«РЄПЦУ готова до відкритого діалогу з приводу вищезазначених тез із представниками влади задля протидії поширення коронавірусної інфекції і максимального захисту людей», — ідеться в заяві.
Також нагадаємо, нові міжнародні конвенції не повинні порушувати чи звужувати вже існуючих прав людини — юрист про «Пандемічну Угоду».