Догори
Дати відгук

Нові міжнародні конвенції не повинні порушувати чи звужувати вже існуючих прав людини — юрист про «Пандемічну Угоду»

Слід враховувати, що суверенітет походить від людей, а не від влади.

3 хв на прочитання01 Грудня 2021, 15:31
Поділитись:

«Пандемічна угода», яка має стати результатом роботи надзвичайної сесії ВООЗ, викликає побоювання як в експертів, так і у пересічних українців. У соцмережах обговорюють те, що в разі прийняття цієї угоди ВООЗ отримає одноосібне право оголошувати пандемічний режим, за якого скасовуватиметься верховенство прав людини, а країни, які не справляються з пандемією самотужки, будуть зобов’язані вимагати зовнішньої допомоги.

Однак «Пандемічна угода», над якою працює ВООЗ відповідно до ст. 19 своєї Конституції, була оголошена в Комюніке Володимиром Зеленським ще у березні 2021 року, нагадує у коментарі GreenPost Марта Барандій, юрист-міжнародник. Тепер же ж стали відомі деталі намірів цієї Угоди, серед яких справді є зміцнення ролі ВООЗ, залучення як державних, так і  недержавних структур  до попередження пандемій, говорить юрист.

«Міжнародні угоди, які носять зобов’язальний характер, звичайно обмежують суверенітет національних країн, оскільки передбачають відповідальність за порушення. І якщо в такій угоді йтиметься про звуження прав людини, то тут повинно стояти питання багатовимірного етичного контролю за такою угодою (її прийняттям і реалізацією)», — переконана Марта Барандій.

Вона вважає, що з огляду на еволюцію розуміння прав людини та новоявлену готовність великої частини населення планети відмовитись від своїх свобод заради подолання інфекцій, слід дуже уважно поставитись до прийняття нової міжнародної угоди, яка приймається саме в цій атмосфері зміни цінностей.

«В міжнародному співтоваристві існує консенсус (чи донедавна існував), що нові міжнародні конвенції не мають порушувати чи звужувати вже наявних прав людини, захищених іншими Конвенціями, зокрема Європейською конвенцією з прав людини. Однак суверенітет походить від людей, а не від влади, і якщо певне звуження прав людини передбачено Конвенцією, яка ще й є обов’язковою до виконання, то можна було би розглянути варіант референдуму.

Хоча, на моє переконання, жодне голосування не може скасувати здобутого цивілізацією захисту прав і свобод людини. Тому перш ніж розробляти, підписувати і тим паче ратифікувати нову угоду (чи інший інструмент ВОЗ із питань пандемії), Україна повинна ратифікувати Конвенцію Ов’єдо, і забезпечити захист кожній конкретній людині, щоб жодні норми під приводом «солідарності» не могли порушити її права на життя та гідність. 

Зрештою, відповідає перед людиною держава, а не міжнародна організація»,
— наголошує Марта Барандій.

Юрист цитує німецького політолога Ульріке Гєро, яка так висловилася про хаотичні рішення урядів: «Ми з переляку забралися на дерево. А потім почали стрибати з одного дерева на інше замість того, щоб зійти вниз і подивитись, яка ситуація на землі».

Тому Марта Барандій переконана, що варто не поспішати, щоб не завадити досягненню справді збалансованих цілей для конкретної людини, конкретної країни й усієї планети.

Також ми розповідали, що цей процес важливий для людей, незалежно від результату — юрист про позов щодо скасування наказу про обов’язкову вакцинацію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Котика, який "вступив" у ТРО,  впізнала власниця у соцмережах(ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
Міндовкілля не може визначитися із ступенем забруднення моря, Маріуполь заблокований
2 хв на прочитанняВчора
Електричний велосипед з транспортним ящиком для британської протитанкової ракети NLAW
Фото: Twitter/HillridgeOSINT
Українці воюють на електровелосипедах (ФОТО, ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
У Європі фіксують спалах віспи мавп: хвороба передається статевим шляхом?
1 хв на прочитанняВчора
Народжені у вишиванках: МОЗ разом із партнерами одягнули уже 500 малюків із прифронтових зон у вишиті сорочки(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Комітет Червоного Хреста розпочав реєстрацію військових та поранених, виведених із «Азовсталі»
1 хв на прочитанняВчора
Держекоінспекція підрахувала суму збитків після обстрілу сховища аміаку у Сумах
1 хв на прочитанняВчора
Тіла загиблих під драмтеатром у Маріуполі окупанти вантажать у машини та таємно вивозять(ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора