Догори
Дати відгук

Очікувана тривалість життя скоротилася на 1,6 року в усьому світі під час пандемії коронавірусу

«Пандемія коронавірусу мала більш серйозні наслідки, ніж будь-яка інша подія за останні півстоліття».

2 хв на прочитання14 Березня 2024, 01:21
Фото: Рixabay Фото: Рixabay
Поділитись:

Згідно з дослідженням, середня очікувана тривалість життя у світі скоротилася на 1,6 року під час епідемії коронавірусу в 2021 і 2022 роках. Про це розповідає Die Zeit.

«Для дорослого населення в усьому світі пандемія коронавірусу мала більш серйозні наслідки, ніж будь-яка інша подія за останні півстоліття, включаючи конфлікти і стихійні лиха», — констатують автори дослідження.

Аналіз є частиною багаторічного дослідження Глобального тягаря хвороб Університету Вашингтона, яке фінансується Фондом Білла і Мелінди Гейтс.

Згідно з дослідженням, за два коронавірусні роки — 2021 і 2022 — надлишкова смертність, тобто різниця між фактичною кількістю смертей і кількістю смертей, яку можна було б очікувати без пандемії, склала 15,9 млн смертей у всьому світі. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) припускала, що надлишкова смертність була б на мільйон нижчою.

Згідно з аналізом, за два роки очікувана тривалість життя скоротилася у 84 % із 204 країн і регіонів, де проводилося дослідження. Це наочно демонструє «руйнівний» вплив нових вірусів.

За перші два роки надлишкова смертність, тобто різниця між фактичною кількістю смертей і кількістю смертей, яку можна було б очікувати без пандемії, склала 15,9 млн смертей по всьому світу, згідно з дослідженням. Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) припускала, що надлишкова смертність була б на мільйон нижчою.

Згідно з дослідженням, смертність чоловіків і хлопчиків у віці 15 років і старше зросла на 22 % у 2020 і 2021 роках, а жінок і дівчаток — на 17 %. Серед країн, де очікувана тривалість життя найбільше скоротилася в роки коронавірусу, — Перу, Болівія та Мехіко.

Скорочення очікуваної тривалості життя є ще більш вражаючим, якщо врахувати, що середня тривалість життя в світі стабільно зростала протягом останніх десятиліть. Однак, на відміну від дорослих, смертність серед маленьких дітей віком до п'яти років продовжувала знижуватися в роки коронавірусу, згідно з аналізом. Відповідно, у 2021 році в усьому світі померло приблизно на 0,5 млн дітей молодшого віку менше, ніж у 2019 році.

У довгостроковій перспективі люди, як і раніше, живуть значно довше, ніж раніше, незважаючи на невдачі з коронавірусом. Якщо в 1950 році середня очікувана тривалість життя в світі становила 49 років, то в 2021 році — 72 роки, пояснюють автори дослідження. Однак людство має підготуватися до «наступної пандемії» і боротися з «величезною нерівністю в охороні здоров'я між країнами», попередив співавтор дослідження Хмве Хмве Кю.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.